Přihlásit


Muzeum města Tišnova
Müllerův dům

Archiv výstav

Zvolte rok: 2012, 2011

Výstavy v roce 2012

Pá 14. prosince 2012 Vyprávění příběhů aneb Příběhy a učení od sedmého ohně::
Pojďme společně vytvořit místo, prostor a čas do kterého jsou tímto pozvány příběhy na základě toku Ducha a potřeb lidí, kteří jsou přítomni. Příběhy se objeví v přímé návaznosti na to, jak jsou lidé vědomí, co je potřeba, aby bylo slyšeno či zda jsou přítomny děti.
Příběh žije svým životem, život oblažující, pulzující, dávný a právě přítomný vzkaz našich předků, stříbrné vlákno, tenká linka z nepředstavitelna do absolutna... v...
Zobrazit celý text
kavárně Muzea města Tišnova vypráví Ganetliyvsgv Asgaya - šaman indiánského kmene Cherokee.


Ne 09. prosince 2012 Miroslav Kasáček - Po stopách III. odboje::
Pan Miroslav Kasáček představí knihu „Volavčí sítě“, kterou napsal společně s Luďkem Navarou. Kniha pojednává o pozadí případu smrti tišnováků Vlastimila Železného a Aloise Pokorného.
Akce se koná v rámci doprovodného programu k výstavě „Krvavá Vysočina“.
Vstupné: plné 30 Kč, snížené 15 Kč

Út 04. prosince 2012 Pavel Řezníček - autorské čtení::
Zveme Vás na večer plný groteskních textů a černého humoru s Pavlem Řezníčkem, který se koná v Muzeu města Tišnova v úterý 4. prosince 2012 od 18 hodin.
Jeho bibliografie čítá bezmála dvě desítky vydaných titulů. Napsal mimo jiné sbírky Zrcadlový pes a Vedro.
Nejpověstnější z literárních setkání je jeho účast na večerním programu Mezinárodního knižního veletrhu v Paříži v roce 1990, kde se ho pokoušel Bohumil Hrabal nacpat pod stůl na pódiu.
Přijďte...
Zobrazit celý text
na surrealistický večer do muzea.
Vstupné 30 Kč

Pá 23. listopadu 2012 Koncert Duo Tres - Lidová píseň v ozvěnách dneška::
Skupina Duo Tres je hudební těleso sestávající z dvou kytar, příčné flétny, houslí a perkusí. Tentokrát představí tišnovskému publiku tematicky ucelený program lidových písní z Moravy, Čech a Slovenska. Jejich originální pojetí v sobě snoubí lidovou píseň s prvky jazzu a šansonu.
Koncert se koná v pátek 23. listopadu 2012 od 19 hodin v rámci doprovodného programu k výstavě „Generace po generaci“.

Vstupné dobrovolné

Út 13. listopadu 2012 Promítání filmu "Na stupních vítězů"::
Citlivé, formálně vytříbené a místy úsměvné portréty představují pět atletů, kteří se ve skromných podmínkách připravují na 18. mezinárodní seniorské mistrovství světa ve finském Lahti. Tvůrci snímku nám výmluvně ukazují, kolik zdravého ducha, svěží mysli a obdivuhodné kondice je možné uchovat ve starém těle; ať jde o stoletého Vídeňana Alfreda Proksche, který ve volném čase maluje ženské akty, 94letou italskou diskařku Gabre Gabric-Calvesi, 93letého...
Zobrazit celý text
sveřepého sprintera ze Stockholmu Herberta Liedtkeho či 82letého skokana do výšky Jiřího Soukupa z Hradce Králové. Příprava na mistrovství i samotné závody, při nichž nechybí nervozita ani pravá sportovní rivalita, pro ně představují především závod s časem. Snímek nahlíží i do soukromí seniorských atletů, pro něž není největší výzvou pokoření světového rekordu, ale jejich věk. Přesto doufají, že příští rok bude jejich výkon ještě o stupínek lepší.
Promítání filmu „Na stupních vítězů“ se koná v rámci doprovodného programu k výstavě „Generace po generaci“.
Začátek projekce je v 18 hodin.

Vstup na promítání zdarma; promítání spojené s prohlídkou výstavy 30 Kč, snížené 15 Kč

Út 06. listopadu 2012 Multimediální projekce "Podzim na Sibiři aneb Sajany a Bajkal"::
Muzeum města Tišnova Váz zve na multimediální projekci - diashow Romana Janusze s názvem "Podzim na Sibiři aneb Sajany a Bajkal".
Nezapomenutelné zážitky z výpravy do sibiřské tajgy v období zlatého podzimu, divoké hory, tajga tisíců barev, radonové prameny, majestát a mysticismus nejhlubšího jezera světa, ostrov šamanů – Olchon a řada dalších jedinečných dobrodružství v multimediální projekci se stylovým hudebním pozadím.

Vstupné dobrovolné

Út 23. října 2012  Beseda s hostem ze světa fair trade::
V úterý 23. 10. 2012 přivítáme v Tišnově vzácnou návštěvu, která k nám zavítá podpořit nás ve snaze stát se tzv. Fairtradovým městem. Bude jí pan Antonio Jimenez z fairtradového družstva COOBANA z Panamy. Toto družstvo se věnuje především pěstování banánů. U nás zatím banány ani jiné tropické ovoce produkované v systému „spravedlivého obchodu“ nejsou běžně k dostání, ale je pravděpodobné, že brzy budeme mít možnost v ČR koupit banány právě...
Zobrazit celý text
od těchto panamských pěstitelů. Máme tedy jedinečnou možnost dozvědět se o tom, jak systém fair trade funguje v praxi a jaké jsou nebo nejsou jeho skutečné přínosy přímo od zástupce těch, na které je fair trade zacílen.

Dopoledne bude pan Jimenez besedovat se žáky a studenty tišnovských škol, kolem poledne se setká s představiteli města a odpoledne se uskuteční setkání se zájemci z řad veřejnosti. Začátek setkání je naplánován na 16 hodin v kavárně Městského muzea. Zájemce prosíme o předběžnou registraci účasti na e-mailu ekoporadna@tisnovsko.eu z důvodu možné změny či upřesnění času a místa setkání. Těm, kteří se na setkání nedostanou, doporučujeme krátké video o družstvu COOBANA pod názvem Going beyond Fairtrade in Panama (bananas) na serveru http://www.youtube.com/watch?v=S LlsTO51HX0&feature=player_embedd ed. Za zprostředkování a spolupráci při přípravě návštěvy děkujeme neziskové organizaci NaZemi.Pá 28. září 2012 Generace po generaci::
Muzeum města Tišnova Vás zve na výstavu „Generace po generaci“, která bude pro návštěvníky otevřena od 28. září do 25. listopadu 2012.

Instalace, která svým návštěvníkům přiblíží život seniorů v minulosti i současnosti a seznámí s širokou paletou služeb a aktivit pro seniory v našem regionu, se koná u příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity 2012. Výstavu, která vznikla ve spolupráci Muzea města Tišnova...
Zobrazit celý text
a pobočky Muzea Brněnska – Podhoráckým muzeem, pořádá poslankyně Evropského parlamentu Ing. Bc. Zuzana Brzobohatá. Součástí výstavy jsou také fotografie posluchačů Univerzity třetího věku Vysokého učení technického v Brně pod vedením JUDr. Miloslava Jedličky.

Vstupné: plné 30 Kč/osoba, snížené 15 Kč/osoba

Ne 02. září 2012 dětské odpoledne - "Jak si žijí indiáni"::
Přijďte zakončit prázdniny v indiánském duchu. Muzeum města Tišnova si pro Vás na první zářijové nedělní odpoledne přichystalo zajímavý program nejen pro děti. Dozvíte se mnoho zajímavostí o indiánech a budete si moci vyzkoušet střílení z luku, bubnování, rozdělávání ohně bez sirek, uvidíte indiánské obydlí a jeho vybavení a budete moci zhlédnout výstavu "Indiánské léto".

jednotné vstupné 30 Kč/osoba

Pá 22. června 2012 Ing. Rudolf Stanek: Motýli, výstava fotografií::
V prostoru kavárny Muzea města Tišnova je instalována výstava fotoragií motýlů od inženýra Rudolfa Stanka.


St 13. června 2012 Jak jsem poznal dvanáct ze Spojených států - i s lidmi a přírodou::
Srdečně Vás zveme na přednášku Ing. Miroslava Sléhy o jeho životní cestě po USA,která se koná ve středu 13. června 2012 od 17 hodin.
Vydejte se s námi na putování po Nové Anglii, jízdu přes tři horstva – Bílé, Zelené a Modré, na rodinné setkání v Michiganu, k Niagarským vodopádům, do Národního parku Adirondacks, na bojiště v Gettysburgu, do kraje Moravských bratří i k Amišům, oslavit Den nezávislosti ve Washingtonu D. C., navštívit prezidentská sídla,...
Zobrazit celý text
vlakem do Ohia a Tennessee, do Jižní i Severní Karoliny a spoustu dalších míst.

Vstupné dobrovolné

Ne 03. června 2012 Indiánské léto::
Výstava unikátních fotografií západokanadských totemů, která je doplněná indiánskými předměty a výkresy vypracovanými žáky tišnovských základních škol, vznikla ve spolupráci se Společností přátel Kanady a RCI, 1. Brďo Tišnov – Gingo, ZŠ 28. října a ZŠ Smíškova.
Výstava je prodloužena do neděle 16. září 2012.
Vstupné: plné 30 Kč/osoba, snížené 15 Kč/osoba

Ne 03. června 2012 Vernisáž výstavy Indiánské léto::
...
Zobrazit celý text
Vernisáž výstavy Indiánské léto se uskuteční v neděli 3. června v 17 hodin. Na výstavě budete moci zhlédnout fotografie západokanadských totemů a dozvědět se něco o jejich historii. Výstava bude doplněna pracemi žáků tišnovských základních škol a fotografiemi místních totemů.
Na vernisáži se představí Stanislav Dvořák, předseda Společnosti přátel Kanady a jeden z autorů vystavených fotografií, hudební doprovod vernisáže zajistí žáci ZUŠ Tišnov.

Vstupné dobrovolné

Út 08. května 2012 1 rok muzea ::
V úterý 8. května tomu bude právě 1 rok, co bylo slavnostně otevřeno Muzeum Města Tišnova. Všechny srdečně zveme na narozeninový koncert, který se bude konat od 16 hodin v prostorách muzea. Na koncertě zazní světoznámé evergreeny v podání Vojtěcha Dingy, Zuzany a Jana Brdíčkových za doprovodu Ladislava a Romana Havlíkových.

Majitelé Památeční vstupenky z otevření muzea budou mít po celý den zvýhodněné vstupné.
Narozeninový koncert - vstupné dobrovolné

Ne 11. března 2012 Sokol na Tišnovsku::
Kam se v Tišnově chodívalo za sportem a kulturou?
Odpověď na tuto otázku se dozvíte na výstavě Sokol na Tišnovsku, která mapuje jeho historii i současnost a koná se v Muzeu města Tišnova ve dnech 11. března až 27. května 2012 u příležitosti 120. výročí založení Telocvičné jednoty Sokol Tišnov a 110. výročí vzniku Sokolské župy Pernštejnské.
Výstava vznikla za spolupráce T.J. Sokol Tišnov, Sokolské župy Pernštejnské a Muzea města Tišnova.
Vstupné: plné 30 Kč/osoba, snížené 15 Kč/osoba

Čt 01. března 2012 Architektonické dílo Karla Hugo Kepky, Miloslava Kopřivy, Oskara Pořísky a Stanislava Kučery::
Muzeum města Tišnova Vás zve ve čtvrtek 1. března 2012 od 18 hodin na přednášku prof. PhDr. Jana Sedláka, CSc., profesora a člena Vědecké rady Vysokého učení technického v Brně, autora knih Brno secesní, Slavné brněnské vily, Slavné vily Jihomoravského kraje a Slavné vily kraje Vysočina.
Přednáška, která se uskuteční v rámci doprovodného programu k výstavě Od sanatoria po nemocnici, Vás seznámí s dílem architektů K.H. Kepky, M. Kopřivy, O. Pořísky a...
Zobrazit celý text
S. Kučery, kteří svými návrhy formovali také stavební vývoj budovy tišnovského sanatoria, dnešní Nemocnice Tišnov.
Návštěvníci přednášky budou moci zhlédnout i samotnou výstavu.

Vstupné 30Kč/osoba

Út 17. ledna 2012 Za dlouhých zimních večerů::
VÝSTAVA JE PRO VELKÝ ZÁJEM PRODLOUŽENA DO 10. BŘEZNA 2012.
Nastala zima, venku je nevlídno, dny jsou krátké, stále více času trávíme doma, díváme se na televizi a užíváme zimní radovánky, ať už v okolí domova, na chalupě nebo na horách. Ale jak to bývalo dřív? Co dělali lidé na venkově v zimě, když neměli televizi, počítače a dokonce ani elektrické světlo?
Dlouhé zimní podvečery a večery byly věnovány domácím pracím, a pak také odpočinku...
Zobrazit celý text
a prosté zábavě. Naše výstava vám představuje řemesla a činnosti, které lidé v zimě vykonávali a při kterých velmi často pomáhaly i děti. Připomíná také známé i méně známé staré zvyky a obyčeje zimního období a dozvíte se, proč je lidé vykonávali, čemu věřili a jak se dále děti i dospělí bavili. Řadu činností si budete moci sami vyzkoušet.
Výstava byla připravena ve spolupráci s oddělením Dětské muzeum Moravského zemského muzea, Slováckým muzeem v Uherském Hradišti a Valašským muzeem v přírodě Rožnov pod Radhoštěm.

Školním a zájmovým skupinám nabízíme moderovaný program na objednávku. Tel: +420 549 213 801

O víkendu je výstava otevřena pro veřejnost a program začíná vždy v 10, 14 a 16 hodin.


Vstupné 30Kč/osoba

Ne 08. ledna 2012 Od sanatoria po nemocnici::
Jaká byla běžná strava v sanatoriu?
Odpověď na tuto otázku najdete na výstavě
Od sanatoria po nemocnici, která Vás seznámí
s historickým a stavebním vývojem sanatoria, osudy
jeho zakladatele Dr. Kuthana a umožní Vám cestu
časem od vzdušných lázní po nemocniční pokoj.
Výstava se koná v Muzeu města Tišnova ve dnech
8. ledna až 4. března 2012.
Výstava vznikla za spolupráce s četnými organizacemi i jednotlivci, zejména za podpory
Města...
Zobrazit celý text
Tišnova, Karla Krejčího a Nemocnice Tišnov.
Vstupné: plné 30 Kč/osoba, snížené 15 Kč/osoba

Ne 08. ledna 2012 Vernisáž výstavy Od sanatoria k nemocnici::
Vernisáž výstavy Od sanatoria k nemocnici se uskuteční v neděli 8. ledna 2012 od 15 hodin. Na vernisáži, která proběhne za hudebního doprovodu dua Jan Brdíčko a Miloš Sysel, bude pokřtěna kniha Karla Krejčího - Kuthanovo sanatorium v Tišnově.Stránku si prohlíží 1 návštěvníků.
Stránka zobrazena celkem 892 krát.
Stránka 262716 vygenerována za 0.1086 vteřin.