Archív akcí
Aneb, co už jste s námi viděli
Zvolte rok: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998
Představení v roce 2011
So 31. prosince 2011 Silvestrovské promítání pro rodiče (nejen) s dětmi.Představení se koná v 17:00 hod., letní kino Tišnov
V letním kině se 31.12.2011 od 17 hod. bude konat 1. ročník promítání animovaných filmů pro děti a jejich rodiče.
Hodinová projekce bude obsahovat výběr z nejznámějších večerníčků.
K občerstvení bude sladký čajík pro děti, pro dospělé svařáček a grog.
Vypouštění novoročních přáníček. Dárky pro děti.
Těšíme se s Vámi na setkání v letním kině.
Vstupné dobrovolné.
Po 26. prosince 2011 Vánoční koncert TiKOPředstavení se koná v 17:00 hod., kostel sv. Václava
Druhý svátek Vánoc patří v místním kostele svatého Václava již tradičně Tišnovskému komornímu orchestru. Nejinak tomu bude i letos - TiKO pro Vás jako vždy připravil více než hodinu hudby patřící k tomuto svátku.
150,- Kč
oficiální stránky TiKO
o místě konání koncertu
St 14. prosince 2011 In Cordis EnsemblePředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
IN CORDIS ENSEMBLE je ojedinělým hudebním tělesem, zaměřujícím se na repertoár pro drnkací nástroje z 15. - 18. stol. Představuje tak nástroje kdysi naprosto běžné, jako např. loutny renesanční i barokní, tiorbu, barokní i renesanční kytary, galizonu, cistru i různé typy harf. Svou badatelskou a interpretační činností se snaží nalézt odpovídající zvukovou podobu, která by nejen dávala hudbě našich předků možnost vykvést do své původní krásy, ale...
Zobrazit celý text
také by usnadnila dnešnímu člověku této hudbě porozumět a prožít její krásu. Tato interpretace je přímo podmíněna znalostí dobových hudebních i obecně estetických souvislostí, pěveckých i hráčských praktik a pochopitelně také schopností toto poznání realizovat s přirozenou a spontánní muzikalitou.
Neobyčejnost setkání posluchačů se starou hudbou není dána jen používáním kopií historických hudebních nástrojů, ale i promyšleně vybudovanou dramaturgickou skladbou každého programového celku, opírající se mimo jiné i o výsledky vlastního muzikologického bádání.
KATEŘINA GHANNUDI studovala hru na harfu a zpěv. S touhou oživit tradici lidového harfenictví v Čechách začala hrát r. 2001 na repliku nechanické harfy z 19. stol. a zároveň hudbu starší i současnou na harfu gotickou a keltskou. V současnosti studuje v bakalářském studijním programu hru na trojřadou barokní harfu v italské Veroně. Vedle sólového vystupování spolupracuje kromě In Cordis i se soubory Ritornello, Michal Hromek Consort a Capella Regia.
JAN KREJČA studoval nejprve hru na renesanční loutnu a poté rozšířil svůj zájem o teorbu a barokní kytaru. Zúčastnil se četných interpretačních kurzů. V poslední době vystupuje se sólovými recitály. Jako vyhledávaný hráč bassa continua spolupracuje s mnoha domácími a zahraničními soubory (Collegium Marianum, Collegium 1704, Ensemble Tourbillon, Capella Regia aj.). Pravidelně hraje na festivalech jako je např. Pražské jaro, Pražský podzim či Concentus Moraviae.
MILOSLAV ŠTUDENT se již za svých studií hudební vědy a estetiky v Brně intenzivně věnoval otázkám provozovací praxe hudby 16. - 18. stol., ve stejné době založil a vedl ansámbl Flores Musicae (spolu s M. Koženou, V. Richterem a V. Mikuláškovou), s nímž nastudoval a uvedl řadu novodobých premiér zapomenutých mistrovských děl. Po období, kdy jako samouk byl odkázán jen na mistrovské kurzy, odešel studovat do Itálie, kde v r. 1998 ukončil tříleté studium provozovací praxe italské hudby 17. stol. Na stejné škole získal v r. 2002 diplom hry na loutnu. Od téhož roku vede třídu hry na loutnu na Akademii staré hudby při Ústavu hudební vědy Masarykovy univerzity v Brně. Jako loutnista má na svém kontě spolupráci s řadou sólistů (mj. M. Kožená, R. Gini, I. Troupová, J. Lewitová) i souborů (např. Ensemble Concerto Milano, Ritornello Praha, Societas Incognitorum).
150,- Kč
webové stránky souboru
Pá 09. prosince 2011 Bucinatores Orchestra - KONCERT ZRUŠEN Představení se koná v 19:30 hod., kino Svratka
V rámci cyklu "Battle Of Big Bands", který je podporován Ministerstvem kultury ČR, se po brněnském B Side Bandu představí další vynikající kapela vedená mladým trombonistou Janem Jiruchou. Nechte se strhnout nadšením, jaké tu od dob začátků Svobodova Pražského big bandu v 70. létech minulého století nebylo k vidění ani slyšení.
Složení kapely: Jan Jirucha-trombon; Jirka Hála-flétna; Marcel Bárta-klarinet,saxofon; Petr Kalfus-saxofon; Luboš Soukup-saxofon;...
Zobrazit celý text
Lukáš Koudelka-trubka; Míra Hloucal-trubka; Oskar Török-trubka; Štepán Janoušek-trombon; Zdeněk Němec-bastrombon; Dorota Barová-violoncello,hlas; Jirka Šimek-kytara; Rastislav Uhrík-kontrabas; Roman Vícha-bicí.
Bližší informace budou včas uvedeny...
kapela na MySpace
Bucinatores v pořadu ČT Terra musica
Ne 27. listopadu 2011 Ha-kapela - koncertPředstavení se koná v 18:00 hod., kino Svratka
Tišnovský orchestr vedený Ladislavem Havlíkem přidává ke svému tradičnímu jarnímu vystoupení nově i podzimní koncert. Přijďte si znovu poslechnout oblíbená čísla kapely a přispět k dobré atmosféře nedělního podvečera.
50,- Kč
Ha-kapela na stránkách Tigalu
Watermelon Man v podání Ha-kapely
So 26. listopadu 2011 Včelařská výstavaPředstavení se koná v 09:00 hod., celé MěKS
U příležitosti 110.výročí organizovaného včelaření na Tišnovsku pořádá ve dnech 26.-28.11. tišnovská ZO Českého svazu včelařů, o.s. MěKS poskytuje prostory k uskutečnění akce.
stránky Českého svazu včelařů, o.s.
web s informacemi pro zájemce o včely
Po 21. listopadu 2011 Jak se krotí princeznaPředstavení se koná v 10:00 hod., kino Svratka
Hrané pohádkové představení pro děti v podání herců divadelní agentury DAP Praha.
stránky divadelní agentury DAP Praha
Pá 18. listopadu 2011 Michal Prokop - Luboš Andršt - Jan HrubýPředstavení se koná v 20:00 hod., velký sál MěKS
Koncert trojice legendárních veteránů české rockové hudby. MICHAL PROKOP, zpěvák skupiny Framus Five, zahraje rovněž na akustickou kytaru a harmoniku, LUBOŠ ANDRŠT se samozřejmě představí se svou (bluesovou) elektrickou kytarou a JAN HRUBÝ bude v rukou třímat nezbytné démonické housle.
Předprodej vstupenek v knihkupectví paní Rašková od 26.10. 2011.
Vstupné: předprodej 150,- Kč, na místě 180,- Kč.
oficiální stránky Michala Prokopa
houslista Jan Hrubý na webu
St 16. listopadu 2011 Leoš a Jakub Čepický - houslové duoPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
LEOŠ ČEPICKÝ je absolventem Konzervatoře v Pardubicích (1985) ve třídě I. Štrause. Na Hudební fakultě AMU v Praze studoval housle u J. Nováka a komorní hru ve třídě A. Kohouta (oba členové Smetanova kvarteta). Již během studia na HAMU se stal primáriem Wihanova kvarteta, jehož členem je dodnes. Zúčastnil se řady interpretačních soutěží jako sólista i jako kvartetní hráč. V r. 1981 se stal laureátem Kocianovy houslové soutěže v Ústí n/O, na soutěži...
Zobrazit celý text
konzervatoří v Ostravě v r. 1983 získal 2. cenu. V italské Gorizii v r. 1993 mu bylo uděleno čestné uznání a v r. 1994 se stal laureátem soutěže Beethovenův Hradec v Hradci n/Mor.
Mimo svoji kvartetní činnost často vystupuje na sólových recitálech i ve spolupráci s prestižními orchestry doma i v zahraničí (Zagrebská filharmonie, Filharmonie Košice, Virtuosi Pragensis atd.) Na dvou koncertech festivalu Smetanova Litomyšl provedl v r. 2000 u příležitosti 250. výročí úmrtí J. S. Bacha všechny jeho Sonáty a Partity pro sólové housle. V r. 2002 pak natočil Bachovský komplet na sólové CD (Multisonic).
S Wihanovým kvartetem získal 1. cenu na Pražském jaru 1988 a 1. místo na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Londýně v r. 1991. Pak již následovala četná evropská turné do klasických zemí komorní hudby, ale také do zámoří. Wihanovo kvarteto natočilo pro mnohé české nahrávací společnosti více než 25 titulů na CD.
Jeho syn JAKUB ČEPICKÝ začal hrát na housle v šesti letech ve třídě učitelky Kurzové, pokračoval na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením a v současné době je studentem HAMU. Od r. 2007 hraje i na violu. Již v r. 2002 získal čestné uznání 1. stupně na Kocianově houslové soutěži, o tři roky později vyhrál houslovou soutěž J. Muziky v Nové Pace a v témže roce obdržel cenu za nejlépe provedenou povinnou skladbu v mezinárodní soutěži G. Ph. Telemanna.
V r. 2005-8 se zúčastnil mezinárodních kurzů komorní hudby Pro corda v anglickém Leistonu, dvakrát byl vybrán ke společným koncertům studentů gymnázia s Českou filharmonií a Českým symfonickým orchestrem. Byl též koncertním mistrem studentského komorního orchestru Comenius, mj. i při orchestrálním zájezdu do Dubaje.
150,- Kč
o Leoši Čepickém na webu orch. Bohemia
Po 14. listopadu 2011 Divadlo Háta - Dnes hrajeme CyranaPředstavení se koná v 19:30 hod., kino Svratka
Další z komedií oblíbeného divadla Háta. O všedních věcech nevšedního divadelního života z pera amerického autora Kena Ludwiga a v režii Lumíra Olšovského.
Vstupné 250,- a 280,- Kč. Předprodej vstupenek v knihkupectví paní Rašková od 14.10. 2011.
divadlo Háta na webu
článek a fotky k tomuto představení
So 12. listopadu 2011 Tišnovský region metal fest2Představení se koná v 12:00 hod., velký sál MěKS
...
Zobrazit celý text
Rozsáhlou přehlídku regionálních rockových kapel a jejich hostů pořádá Zdeněk Válka, MěKS k akci poskytuje příslušné prostory.
Můžete se těšit na těchto 14 skupin:
WOLF359, PÁTÁ RUKA, BAST, SCA, WE KNOW, INVAZE, NONSENSE, ONSET, THE TRUD IS OUT THERE, SMASHED FACE, HIV POSITIVE, LOCOMOTIVE, COARSE GRAIN a CLAWED FOREHEAD.
Předprodej na Tišnovský region metal fest 2 zahájen od 12.10.2011 v Kavárně u kina Předprodej za 150,-Kč, na místě za 200,-kč
150,- Kč
web kapely Clawed Forehead
SCA na bandzone
Pá 11. listopadu 2011 SVATOMARTINSKÝ KOŠT VÍNPředstavení se koná v 17:00 hod., velký sál MěKS
K tanci a poslechu hraje folklorní soubor Bítešan
MěKS k akci poskytuje příslušné prostory.
So 05. listopadu 2011 POSEZENÍ S CIMBÁLEM Představení se koná v 17:00 hod., velký sál MěKS
Pořádá KVJ Tišnov
Čt 03. listopadu 2011 KUK a CUKPředstavení se koná v 10:00 hod., velký sál MěKS
Pestré pásmo hudby, písniček, scének, vtipných dialogů a klaunských hudebních výstupů, to je hudební divadlo KUK a CUK, které svá komponovaná představení uvádí jako volně na sebe navazující pořady pro děti. Ty jsou vtahovány do hry a spolu s KUKem, který umí snad na všechny nástroje, se učí poznávat ty standardní, jakými jsou klávesy, trumpeta, saxofon, pozoun, klarinet, ale i ty méně obvyklé, jako jsou například ovčí zvonce, valcha, plechový trychtýř,...
Zobrazit celý text
beraní roh a další. V pořadech KUKa a CUKa nechybějí ani pohádky, které si ale samozřejmě upravili po svém.
Toto brněnské hudební divadlo pro děti vystupuje v Čechách i v zahraničí. Můžete ho vidět na farmě Bolka Polívky, na dětských karnevalech i v mikulášských a vánočních pořadech.
www.kukacuk.cz
Ne 23. října 2011 ČEdivadlo z České o Zakletém drakoviPředstavení se koná v 17:00 hod., kino Svratka
MěKS pronajímá kinosál na divadelní představení regionálního souboru.
záznam na YouTube - 1.část
záznam na YouTube - 2.část
St 19. října 2011 Boris Krajný - klavírní recitálPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
BORIS KRAJNÝ studoval obor klavírní hry na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži (1958–63, pedagogové J. Doležel a J. Skalák) a na pražské AMU u F. Maxiána (1963–69); uměleckou aspiranturu absolvoval u I. Moravce (1973). Po jejím skončení (1971) byl sólistou Pražského komorního orchestru (do 1981), od r. 1981 do 1989 sólistou České filharmonie. V r. 1975 obdržel čestné uznání v soutěži královny Alžběty v Bruselu, 1976 zvítězil v soutěži...
Zobrazit celý text
v italské Senegalii. 1982 získal za nahrávku klavírních koncertů francouzských autorů Grand Prix du Disque Paris.
Krajný vystoupil na koncertech v rámci hudebních festivalů v Baalbeku, Aténách, Bergenu, Lublani, Harogate; samostatně koncertoval v USA, Anglii, Rusku, Německu, Rakousku, ve Francii, Belgii, Austrálii, Argentině, na Kubě, v Japonsku, Jihoafrické republice, Egyptě, Mexiku aj. Na zahraničních zájezdech spolupracoval také s Pražským komorním orchestrem, s Českou filharmonií či se Státní filharmonií Brno. V r. 1990 provedl v československé premiéře 2. symfonii Leonarda Bernsteina, r. 1993 poprvé zahrál Koncert g moll pro klavír a orchestr A. Dvořáka v Jižní Africe, v sezóně 1999–2000 přednesl 4. klavírní koncert Bohuslava Martinů v New Yorku a v Kuala Lumpuru.
Na desky natočil Boris Krajný kompletní klavírní dílo a Koncerty pro klavír M. Ravela; dále pořídil snímky děl J. S. Bacha, B. Bartóka, L. van Beethovena, F. Chopina, A. Roussela, A. Honeggera, F. Poulence, A. Dvořáka, S. Prokofjeva, E. Schulhoffa, C. Francka, C. Debussyho aj. Pro rozhlas nahrál také řadu skladeb českých skladatelů 20. století.
Krajného hra, ovlivněná oběma významnými učiteli, se vyznačuje jemnou, kultivovanou zvukovostí, zejména v podání romantického a impresionistického repertoáru.
150,- Kč
oficiální stránky umělce
So 24. září 2011 Hodový bigbítPředstavení se koná v 18:00 hod., velký sál MěKS
Koncertní vystoupení šesti kapel v rámci Moravian Metal Tour. Představí se:
DECADENTH
SENSITIVE HATE
SILENT HILL
INVAZE
LINE OF SIGHT
SALAMANDRA
Předprod ej na koncert Salamandry a Moravian metal tour 2011 zahájen od 12.9.2011 v Kavárně u kina Předprodej za 150,-Kč
150,- Kč
Invaze na bandzone
stránky skupiny Salamandra
Pá 23. září 2011 Hodová taneční zábava - skupina DemoniumPředstavení se koná v 20:00 hod., velký sál MěKS
Přijďte se před hodovou sobotou pobavit na rockově pojatou taneční zábavu. Očekávané nápoje a jiné pochutiny budou zajištěny...
60,- Kč
skupina Demonium na internetu
St 21. září 2011 Jan Škrdlík - violoncello & promítání filmu Claude DebussyhoPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Hráč na violoncello JAN ŠKRDLÍK pochází z hudební rodiny. Studoval u J. Hališky na ostravské konzervatoři, dále u B. Havlíka na JAMU v Brně, u L. Clareta v Barceloně a pak soukromě u D. Veise v Praze. Obdržel prémii Českého hudebního fondu za propagaci českých děl v zahraničí a jiná ocenění.
Počet koncertů, na kterých se měli se hrou Jana Škrdlíka možnost seznámit posluchači tří kontinentů, dosahuje čtyřciferného čísla. Logickým doplňkem této...
Zobrazit celý text
koncertní činnosti je pak i spolupráce s televizí a rozhlasem včetně nahrávek pro violoncello a symfonický orchestr. V oblasti sólové hry také nahrál pro přední vydavatelství řadu CD se skladbami prakticky všech stylových období. Jeho CD Bachových suit bylo vybráno v r. 2003 japonskou firmou Geocities mezi deseti tituly reprezentujícími českou interpretační tvorbu.
V r. 2008 se stal spolutvůrcem prvního videoklipu v oblasti instrumentální klasické hudby v dějinách a průkopníkem multimediálního koncertování, kdy k živé koncertní produkci je paralelně promítán film „Claude Debussy - Sonate pour violoncelle et piano“, ke kterému postupně přibývají další snímky.
V hodnocení Škrdlíkovy hry se shodují kritiky z různých částí Evropy, které oceňují zejména zvukovou malebnost a tónovou plasticitu. V r. 2005 největší dva deníky v Miami přirovnaly Jana Škrdlíka k L. Harrellovi a jeho vystoupení na Festivalu Miami označily za senzaci.
Mezi violoncelly, na které hraje, je i nástroj A. E. Homolky z r. 1842, který se stal v r. 2007 mediálně známým poté, co byl z umělcova ateliéru ukraden a po dvou dnech na základě televizního zpravodajského vysílání zlodějem vrácen.
150,- Kč
o Janu Škrdlíkovi na internetu
Čt 15. září 2011 Divadlo Sklep - MlýnyPředstavení se koná v 19:00 hod., kino Svratka
VSTUPENKY JSOU V PŘEDPRODEJI V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ (TEL. 549 410 022) OD 1. ČERVENCE.
Jedno z kultovních divadelních představení uvádíme v rámci projektu "Hanspaulka v Tišnově". MLÝNY vznikly na motivy „raného opusu“ Václava Havla a Karla Bryndy Život před sebou. Děj se odehrává za socialismu kdesi ve vojenském útvaru. Jednoduchá zápletka, točící se okolo zastřelení civilisty při strážni službě, poskytla východisko pro jedovatou...
Zobrazit celý text
satirickou komedii, věrně zachycující podobu lidové armády jako zcela absurdniho stroje na ničení lidských charakterů.
Podrobnosti uvedeme během prázdnin...
250,- Kč v předprodeji / 280,- Kč na místě
oficiální stránky divadla Sklep
o Mlýnech na servru csfd
Čt 08. září 2011 Czech Virtuosi & Esther Yoo [USA/Belgie]Představení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Ještě před zahájením nové sezóny Kruhu přátel hudby přijměte závdavek v podobě mimořádného koncertu renomovaného českého souboru a skvělé 17-leté houslistky pocházející ze Spojených států.
Během prázdnin poskytneme k této akci další podrobnosti.
150,- Kč
stránky souboru Czech Virtuosi
v angličtině o Esther Yoo
Čt 23. června 2011 Karel Košárek a Zemlinsky Quartet - Concentus Moraviae 2011Představení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
VSTUPENKY JSOU V PŘEDPRODEJI V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ, tel. 549 410 022
Druhou akcí festivalu Concentus Moraviae bude koncert renomovaného klavíristy Karla Košárka (slyšeli jsme jej mimo jiné v tišnovském kostele v květnu 2010 na Hudebním jaru Zdeňka Pololáníka) s českým kvartetem pojmenovaným podle rakouského hudebního skladatele Alexandra Zemlinského. Čtveřice ve složení František Souček-1.housle, Petr Střížek-2.housle, Petr Holman-viola...
Zobrazit celý text
a Vladimír Fortin-violoncello se v roce 2010 stala vítězem mezinárodní soutěže ve francouzském Bordeaux.
Na tišnovském koncertě zazní Koncert pro klavír č.13 Wolfganga Amadea Mozarta, Smyčcový kvartet č.1 "Z mého života" Bedřicha Smetany a La Création du Monde Daria Milhauda.
200,- Kč / před zahájením festivalu 150,- Kč / studenti, důchodci a ZTP 100,- Kč
Karel Košárek na webu CEMA
stránky Zemlinského kvarteta
So 18. června 2011 Čertova nevěstaPředstavení se koná v 17:00 hod., kino Svratka
Adaptace pohádky Boženy Němcové v režii Zdeňka Trošky.
100 minut
60,- Kč
o filmu
oficiální FanWeb Zdeňka Trošky
Pá 17. června 2011 Čertova nevěstaPředstavení se koná v 17:00 hod., kino Svratka
St 15. června 2011 Komici s.r.o. - Stand Up Comedy ShowPředstavení se koná v 19:00 hod., kino Svratka
Další vystoupení komiků z pořadu stanice HBO „Na stojáka“ – Miloš Knor, Iva Pazderková, Josef Polášek.
Pořadatelem akce je Kavárna u kina, MěKS pouze poskytuje prostor pro její realizaci.
230,- Kč
stránky k představení Komici
Út 14. června 2011 LSDa - křest CDPředstavení se koná v 18:30 hod., velký sál MěKS
Lomnický sbor disharmonických amatérů v čele s Bárou Pavlišovou vydal nedávno svoje první CD s názvem "LSDa zpívá Kainara". Album bude pokřtěno během vystoupení souboru, na které jsou srdečně zváni všichni věrní příznivci i širší tišnovská veřejnost.
Kmotry budou Dada Klementová a Miloš Štědroň.
70,- Kč
webové stránky LSDa
Po 13. června 2011 Hudební jaro Zdeňka Pololáníka (4) - Mimořádný koncertPředstavení se koná v 19:30 hod., Porta Coeli, Předklášteří u Tišnova
Příjemným bonusem letošního ročníku festivalu bude vystoupení americké varhanice JOAN DEVEE DIXON v bazilice Nanebevzetí Panny Marie kláštera Porta Coeli.
JOAN DEVEE DIXON je profesorkou na Frostburg State University v Marylandu. Svou profesionální kariéru začala se Sirem Neville Marrinerem a s Minnesota Orchestra. Podnikla rozsáhlá turné po celých Spojených státech, v Anglii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Itálii, Izraeli, Palestině, Japonsku a...
Zobrazit celý text
České republice. Hrála také ve Westminsterském opatství, Westminsterské katedrále a Templářském kostele v Londýně, na radnici v Oxfordu, v Americké katedrále v Paříži, v katedrále sv.Marka v Benátkách, v katedrále sv.Ondřeje v Tokiu, v Mírovém středisku v Betlémě v Izraeli, v Národní katedrále ve Washingtonu, ve Světovém centru v Atlantě.
V roce 2007 hrála na pozvání Czech Heritage Foundation premiéru Polka Mass (mše v rytmu polky) v kostele sv.Václava ve Spillville ve státě Iowa, známém pobytem skladatele A.Dvořáka, a od té doby působí jako varhanice a skladatelka této farnosti. Získala několik cen ve Spojených státech, napsala monografii o americkém skladateli Georgi Rochbergovi a spolupracuje se skladatelkou Emmou Lou Diemerovou, jejíž více než stovku děl uvedla ve světové premiéře. Již dvacet let je činná jako chrámová varhanice, ředitelka kůru a zástupce pastora. Jako dobrovolnice působila v misiích v Japonsku, Palestině a v rámci Červeného kříže pomáhala při hurikánu Katrina. Je členkou Americké společnosti varhaníků (American Guild Of Organists). V roce 2008 se poprvé zúčastnila festivalu Americké jaro v České republice.
150,- Kč
o Zdeňku Pololáníkovi na wikipedii
webová stránka Joan DeVee Dixon
Ne 12. června 2011 České nebePředstavení se koná v 19:00 hod., velký sál MěKS
Divadelní spolek Tyjátr z Křižanova se představí s poslední hrou Járy Cimrmana.
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ NA BRNĚNSKÉ ULICI (tel.549 410 022)
60,- Kč
o divadelním spolku Tyjátr na webu obce
České nebe na csfd
So 11. června 2011 Hudbou pro UNICEFPředstavení se koná v 14:00 hod., letní kino Tišnov
Třetí ročník charitativního hudebního festivalu.
Pořadatelem akce jsou občanské sdružení Pro Tišnov a HC Tišnov, MěKS poskytuje areál letního kina k její realizaci.
Dovolujeme si Vás při této příležitosti požádat o vyplnění krátkého dotazníku, který se zaměřuje na průzkum o hudebním festivalu Hudbou pro UNICEF. Dotazník je anonymní. Vámi poskytnuté údaje poslouží pro potřebu tvorby diplomové práce Bc. Jitky Šikolové, studentky 5....
Zobrazit celý text
roč. PEF MENDELU v Brně. Děkujeme.
250,- Kč v předprodeji, 300,- Kč na místě
vyplňte, prosím, dotazník k této akci
webové stránky akce
St 08. června 2011 Javory beat - koncertPředstavení se koná v 19:30 hod., kino Svratka
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK OD ZAČÁTKU KVĚTNA V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ NA BRNĚNSKÉ ULICI (tel. 549 410 022)
Udržuje-li si v české (a moravské) populární hudbě někdo po dlouhá léta nejen dostatečný počet věrných příznivců, ale i nezpochybnitelnou uměleckou kvalitu, pak jsou to bezesporu SOUROZENCI ULRYCHOVI.
Syn a dcera předního brněnského tenoristy se na scéně objevili už v druhé polovině šedesátých let, a to v žánru od „otcovy“ opery...
Zobrazit celý text
značně odlišném, totiž v bigbítu, jak se tehdy u nás říkalo rockové hudbě. Nejprve to bylo ve skupině Vulkán vedené tišnovským rodákem Alešem Sigmundem, kde se sešli s další sourozeneckou dvojicí, sestrami Marthou a Tenou Elefteriadu. V roce 1967 pak utvořili Atlantis, s nímž vystupovali také v pražském divadle Rokoko a v podobě písničky Nechoď do kláštera měli i rozhlasový hit, který zvítězil v tehdy populární Houpačce Jiřího Černého. S Atlantisem Ulrychovi natočili nejprve v roce 1969 album Odyssea, to však smělo vyjít až po pádu komunismu. Začátkem 70. let byly vydány LP desky s názvy 13 HP a Hej dámy, děti a páni.
V autorském rukopise Petra Ulrycha se brzy začaly objevovat sklony k syntéze moravského folklóru s rockem, což se projevilo už na albu Nikola Šuhaj loupežník (1974), které bylo oceněno Bílou vránou časopisu Mladý svět. Folklórní prvky začaly postupně nabývat vrchu a staly se hlavním poznávacím znamením nově utvořené doprovodné skupiny JAVORY. Po albu Ententýny (1978) pak vyšly dvě desky (Zpívání a Zpívání při vínečku), které byly vysloveně věnovány lidové hudbě. Značka Javory existuje dodnes a Ulrychovi pod tímto názvem vydali i po roce 1989 celou řadu nových či výběrových alb, tentokrát už na nosiči CD. Současně Petr Ulrych působil i jako autor filmové (Díky za každé nové ráno) či divadelní hudby – např. za hudbu k muzikálu Koločava získal Cenu Alfréda Radoka.
Zhruba před třemi lety se Ulrychovi částečně a velmi decentně vrátili k bigbítu, kterým kdysi začínali, a paralelně s klasickými Javory vytvořili sestavu nazvanou JAVORY BEAT. S ní hrají písničky, „k nimž víc než cimbál patří kytara a klávesy“ a vydali je tak v roce 2009 na svém dosud posledním albu. Ve skupině Javory beat se vedle Hany a Petra Ulrychových střídají na postu kytary Jiří Kučerovský a Miloš Koubek, za bicími Ctibor Hliněnský a Antonín Julina, dechové nástroje obsluhují Michal Zpěvák a Antonín Mülhansl, klávesy Dan Kyzlink a baskytaru Dušan Reichmann.
Koncert uvádíme v rámci volného cyklu "ROCK PRO PAMĚTNÍKY", ve kterém prozatím vystoupili George & Beatovens s Karlem Kahovcem a Viktorem Sodomou.
280,- Kč / 250,- Kč
skupina Javory na internetu
Petr Ulrych na wikipedii
Út 07. června 2011 RioPředstavení se koná v 17:00 hod., kino Svratka
Po třech mimořádně úspěšných filmech z mrazivé Doby ledové přichází tvůrci ze studia Blue Sky s novým dobrodružstvím pro celou rodinu, pro změnu z tropické, barevné a roztančené Brazílie.
95 minut
dabing
60,- Kč
o filmu
recenze na showbiz.cz
St 01. června 2011 Hudební jaro Zdeňka Pololáníka (3) - Závěrečný koncertPředstavení se koná v 19:30 hod., kostel sv. Václava
Na třetí koncert hudebního festivalu se přemístíme zpět do kostela. DÓMSKÝ KOMORNÍ SBOR z Brna zde uvede výhradně skladby Zd.Pololáníka; bude to např. Missa brevis, ale také Křížová cesta na text Běly Schovancové v podání Olgy Procházkové. Mezi spoluúčinkujícími hudebníky uvítáme mj. předního hráče na marimbu Martina Opršála a varhaníka Petra Kolaře. Vedle sboru se dále představí barytonista Slezského divadla v Opavě Zdeněk Kapl za doprovodu klavíristy...
Zobrazit celý text
Karla Košárka.
DÓMSKÝ KOMORNÍ SBOR je tvořen 8 mladými sólovými zpěvačkami, které společně tvoří originální těleso svého žánru. Sbor působí pod ZUŠ se zaměřením na církevní hudbu v Brně. Jak název napovídá, jsou součástí hudební složky katedrály sv.Petra a Pavla. Letos mladé zpěvačky se svou dirigentkou a sbormistryní Dagmar Kolařovou vkročily do 3.roku své existence. Za tuto dobu si stihly vytvořit široký okruh svých posluchačů. Jejich repertoár, který je velice pestrý, nejen umí posluchače nechat se zasnít, ale také příjemně překvapí netradičností skladeb. Jsou věrnými interpretkami W.A.Mozarta, F.Schuberta a především Zd.Pololáníka. Kromě tradičních vystoupení v katedrále a na koncertech v moravských sálech a kostelích se sbor chystá na jaře natočit své první CD a prorazit na mezinárodních sborových soutěžích.
DAGMAR KOLAŘOVÁ zahájila studium hry na varhany na brněnské konzervatoři. Po maturitě byla přijata na JAMU obor Duchovní hudba, kde vystudovala hru na varhany a varhanní improvizaci. Po studiu nastoupila na ZUŠ se zaměřením na církevní hudbu v Brně, kde vyučuje hru na varhany a klavír. Výuka je zaměřená především na vzdělávání chrámových varhaníků. Dále se věnuje koncertní činnosti, jak varhanní sólové hře, tak hře v různých komorních seskupeních. Nástupem jejího manžela na pozici regenschoriho při katedrále sv.Petra a Pavla v Brně jí byl svěřen dětský chrámový sbor Petrováček, který vedla 10 let. Z její iniciativy následně vznikl Dómský komorní sbor, který sestává především z bývalých členů Petrováčku.
Součástí sboru je varhanice STANISLAVA SYRKOVÁ. Hru na varhany začala studovat v 6 letech. V r.1997 absolvovala konzervatoř v Pardubicích, poté studovala hru na varhany na HF JAMU v Brně. V průběhu studia se zúčastnila řady zahraničních interpretačních kurzů. Doktorské studium na PdF MU ukončila v r.2009 disertační prací o E.Treglerovi. Nyní vyučuje hru na varhany a klavír na ZUŠ v Brně.
MARTIN OPRŠÁL vystudoval na konzervatoři v Brně bicí nástroje a v r.1986 se stal členem Státní filharmonie Brno. V r.1988 působil v Mezinárodním orchestru G.Mahlera a v Orchestru evropského společenství. Poté byl jedním ze zakládajících členů Středoevropského souboru bicích nástrojů Dama Dama. Jeho hlavním nástrojem je marimba. V r.1996 zúčastnil světové marimbové soutěže ve Stuttgartu, v letech 1998-2002 působil jako místopředseda Společnosti perkusionistů ČR. V r.2000 vydal sólové CD s názvem Reverbations.
PETR KOLAŘ studoval varhanní hru na brněnské Konzervatoři, později na JAMU, od r.2000 hru na varhany také vyučuje. V létech 1990-7 působil jako ředitel kůru a varhaník v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně. R.1998 se stal ředitelem kůru a hlavním varhaníkem brněnské katedrály sv. Petra a Pavla. Ve své profesionální kariéře se aktivně věnuje sborovému zpěvu. 1995–2002 byl sbormistrem zpěvohry Národního divadla v Brně. Od r.2001 vykonává funkci hlavního sbormistra Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská.
BĚLA SCHOVANCOVÁ žije od r.1974 v Paříži se svým manželem, výtvarníkem Ladislavem Schovancem. Je členkou literární sekce pařížské akademie věd a umění a publikovala své verše v řadě zahraničních i domácích novin a časopisů (v Austrálii, Kanadě, Švýcarsku, Německu, Velké Británii, USA aj.).
O OLZE PROCHÁZKOVÉ blíže u anotace na druhý koncert festivalu Hudební jaro Zdeňka Pololáníka (18.5.2011), o ZDEŇKU KAPLOVI viz webový odkaz a o KARLU KOŠÁRKOVI je zmínka v příloze textu ke koncertu v rámci festivalu Concentus Moraviae (23.6.2011).
150,- Kč
o Zdeňku Pololáníkovi na wikipedii
Zd. Kapl na webu Slezského divadla
Út 31. května 2011 AutopohádkyPředstavení se koná v 17:00 hod., kino Svratka
Animovaný povídkový celovečerní film natáčený na motivy stejnojmenné knížky Jiřího Marka. Dětem k svátku MDD - slosovatelné vstupenky.
80 minut
60,- Kč
o filmu
Autopohádky na facebooku kapely Chinaski
Po 30. května 2011 Vystoupení žáků HŠ YamahaPředstavení se koná v 15:30 hod., velký sál MěKS
Akci pořádá Hudební škola Yamaha, MěKS poskytuje pouze prostor pro její realizaci.
stránky hudební školy Yamaha
Ne 29. května 2011 Zuzana Lapčíková Kvintet - Concentus Moraviae 2011Představení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
VSTUPENKY JSOU JIŽ V PŘEDPRODEJI V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ, tel. 549 410 022
Tradiční festival Concentus Moraviae, tentokrát s podtitulem České sny 2011, zavítá do Tišnova poprvé prostřednictvím koncertu cimbalistky Zuzany Lapčíkové a jejích spoluhráčů, z nichž některé už známe z předchozích tišnovských vystoupení (Josef Fečo-bass, Kamil Slezák-bicí, Ondrej Krajňák-piano, Rostislav Fraš-saxofon). Večer má podtitul "Balady a janáčkovské...
Zobrazit celý text
parafráze".
Bližší informace budou včas zveřejněny.
250,- Kč / před zahájením festivalu 200,- Kč / studenti, důchodci a ZTP 150,- Kč
stránky festivalu Concentus Moraviae
osobní web Zuzany Lapčíkové
Čt 26. května 2011 Luboš Pospíšil & 5PPředstavení se koná v 20:30 hod., velký sál MěKS
PŘEDPRODEJ VSTUPENEK V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ NA BRNĚNSKÉ ULICI (tel. 549 410 022)
Po podzimním sólovém koncertu Luboše Pospíšila v rámci cyklu "Jen já a kytara" tentokrát uvítáme zpěváka s celou kapelou krátce po vydání nového CD, aby zahájili nový koncertní seriál pracovně nazvaný VEČERY PŘÍJEMNÉHO BIGBÍTU.
LUBOŠ POSPÍŠIL byl už od konce 60.let členem skupiny C&K Vocal, šestičlenného pěveckého sdružení,...
Zobrazit celý text
v jehož mužské části doplňoval dvě hlavní autorské osobnosti - skladatele Jiřího Cerhu a textaře Ladislava Kantora. Zejména v závěru svého působení v C&K Vocalu se už Luboš Pospíšil paralelně věnoval i samostatným počinům, buď s celou kapelou nebo jen s kytarou. Výborný sólový debut Tenhle vítr jsem měl rád byl jasným nastartováním vlastní pěvecké kariéry. Zpěvák s nenapodobitelným tenorem poté postavil vlastní skupinu nazvanou 5P a s ní vydal další úspěšné desky (...a nestřílejte na milence, Jsem v tom). Koncem 80.let nakrátko doplnil Radima Hladíka v jeho kultovní skupině, která se tehdy už znovu směla jmenovat Blue Effect.
Po určitém tápání, kdy Pospíšila na přelomu milénia doprovázeli mimo jiné i spoluobčané z domovské Kutné Hory (jeho skupiny se tehdy jmenovaly např. Bio-graf či LPG), obnovil Luboš společně se svým letitým parťákem Bohoušem Zatloukalem projekt 5P. Tentokrát se v něm obklopili velmi mladými spoluhráči, vydali nové CD Příznaky lásky a s úspěchem nastartovali novou etapu své kariéry.
5P hraje ve složení: Luboš Pospíšil - zpěv, kytara, klávesy; Bohumil Zatloukal - kytara, zpěv; Ondřej Fencl - klávesy, kytara; Martin Štec - baskytara; Pája Táboříková - bicí.
200,- Kč
stránky Luboše Pospíšila
rozhovor s L.Pospíšilem z května 2010
St 25. května 2011 2. absolventský koncert ZUŠ TišnovPředstavení se koná v 18:30 hod., velký sál MěKS
Pořadatelem akce je Základní umělecká škola Tišnov. MěKS poskytuje sál k její realizaci.
vstupné dobrovolné
ZUŠ Tišnov na internetu
Út 24. května 2011 Vystoupení tanečního oddělení ZUŠ TišnovPředstavení se koná v 17:00 hod., kino Svratka
Pořadatelem akce je Základní umělecká škola Tišnov. MěKS poskytuje sál kina k její prezentaci.
vstupné dobrovolné
ZUŠ Tišnov na internetu
Po 23. května 2011 Vystoupení tanečního oddělení ZUŠ TišnovPředstavení se koná v 17:00 hod., kino Svratka
Pořadatelem akce je Základní umělecká škola Tišnov. MěKS poskytuje sál kina k její prezentaci.
vstupné dobrovolné
ZUŠ Tišnov na internetu
Ne 22. května 2011 Medvídek PúPředstavení se koná v 16:00 hod., kino Svratka
Film pro děti. Po více než 35 letech se vrací disneyovka na plátna kin.
60 minut
dabing
75,- Kč
o filmu
obrázky medvídka Pú
Pá 20. května 2011 Ha-kapela - koncertPředstavení se koná v 17:30 hod., kino Svratka
Vystoupení tišnovské kapely vedené Ladislavem Havlíkem.
Pořádá občanské sdružení Tigal, MěKS pouze poskytuje sál kina k prezentaci akce.
50,- Kč / 30,- Kč
Ha-kapela na stránkách pořadatele
Watermelon Man na YouTube
St 18. května 2011 Hudební jaro Zdeňka Pololáníka (2) - Májový koncertPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Poprvé během dvou let konání Hudebního jara Zdeňka Pololáníka se festivalový koncert uskuteční v sále Městského kulturního střediska. V písňovém recitálu se představí sólistka opery Slezského divadla v Opavě OLGA PROCHÁZKOVÁ za doprovodu klavíristy FRANTIŠKA ŠMÍDA. V programu nebude chybět lehčí žánr včetně operetky, připomenuto bude i dvojí letošní výročí W.A.Mozarta (255 let od narození a 220 od úmrtí). Mezi písněmi Zdeňka Pololáníka zazní...
Zobrazit celý text
nejen zhudebněné verše Jana Skácela, ale dokonce také jedna světová premiéra, neboť autor byl požádán o složení speciální skladby právě pro tuto příležitost.
OLGA PROCHÁZKOVÁ studovala zpěv na brněnské konzervatoři. Dále pokračovala na JAMU a během studia se stala laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Je pěvkyní širokých interpretačních možností, od koloraturních přes lyrické až ke stěžejním rolím českého i světového repertoáru. Hostovala ve Státní opeře Praha a na operních scénách v Brně, Ostravě a Olomouci. Vytvořila na šedesát operních a přes třicet operetních rolí. Věnuje se také koncertní činnosti. V roce 2003 získala prestižní cenu Petra Bezruče za mnohaleté zásluhy o kulturní tvář města Opavy a od primátora města obdržela ocenění za osobní přínos pro rozvoj česko-polských vztahů.
FRANTIŠEK ŠMÍD je rodákem z Krnova, města proslaveného výrobou varhan. Svoje umělecká studia začal již na Základní umělecké škole ve svém rodišti a pokračoval na konzervatoři v Brně. Prvním nástrojem byla tuba, později si souběžně jako další hlavní nástroj zvolil varhany. Působil jako pedagog a hrál v orchestru opery Janáčkova divadla v Brně. V roce 1995 vytvořili společně s Olgou Procházkovou koncertní duo, aby intenzivněji zužitkovali veškeré své schopnosti a zkušenosti a obohatili tak široké publikum o umělecké zážitky.
150,- Kč
o Zdeňku Pololáníkovi na wikipedii
O.Procházková na webu Slezského divadla
Čt 12. května 2011 1. absolventský koncert ZUŠ TišnovPředstavení se koná v 18:30 hod., velký sál MěKS
Pořadatelem akce je Základní umělecká škola Tišnov. MěKS poskytuje sál k její prezentaci.
vstupné dobrovolné
ZUŠ Tišnov na internetu
St 11. května 2011 Tišnovský komorní orchestrPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Antonia Vivaldiho, Františka Ignáce Tůmy, Charlese Gounoda a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho. Představí se i řada hostů: sopranistka Martina Macko, hráčka na hoboj Markéta Jašová, flétnista Vítězslav Drápal, violista Otto Hasoň a dirigent Vít Mareček.
Tišnovský komorní orchestr je neprofesionální smyčcové těleso, složené z hudebníků z Brna, Tišnova a okolí. V jeho řadách jsou také hudební profesionálové,...
Zobrazit celý text
a to buď jako stálí hráči, nebo účinkují jako hosté. V r. 2006 oslavil orchestr 10 let svého působení. Za toto období přinesl posluchačům rozmanitý repertoár složený především z děl starých mistrů z období baroka a klasicismu, ale také díla soudobá, moderní. TiKO vystoupil na mnoha místech ČR, především však na jižní Moravě, v okolí Brna, Tišnova, Olomouce a Žďáru nad Sázavou. Za zmínku stojí i koncerty v Humenném, Snině a Seredi na Slovensku. Zúčastnil se také řady festivalů, a to například v Humpolci, Blansku, Bučovicích a Milovicích, pravidelně koncertuje na Setkání v Olomouci. Objevil se na několika záznamech z festivalových koncertů i v komponovaných pořadech a rozhovorech vysílaných Českým rozhlasem a Českou televizí.
Velkým potěšením pro celý orchestr jsou společná vystoupení s renomovanými herci, například s Gabrielou Vránovou, Alfrédem Strejčkem, Ladislavem Lakomým, Františkem Derflerem a vynikajícími sólisty Štěpánem Rakem, Jiřím Stivínem, Vítězslavem Drápalem, Vladislavem Bláhou, Martinou Macko či Václavem Hudečkem. Zpestřením je spolupráce s různými pěveckými sbory, jako je Rastislav z Blanska, Svatopluk a FONS ze Žďáru a Královopolský chrámový sbor z Brna.
Do r. 2001 řídil orchestr Jiří Brychta, krátce Richard Kružík a posluchačka JAMU Hana Matušková. Od r. 2002 je uměleckým vedoucím Jaroslav Kolesa.
150,- Kč
stránky Tišnovského komorního orchestru
Ne 08. května 2011 RangoPředstavení se koná v 16:00 hod., kino Svratka
Animovaná komedie z Divokého západu. Chlubivý a bojácný chameleon Rango v něm musí ve stylu neohrožených chlapíků z legendárních westernů ochránit obyvatele pouštního městečka před desperáty, najít zloděje vody a získat si srdce krásné ještěřice.
105 minut
dabing
60,- Kč
o filmu
český trailer na YouTube
Ne 08. května 2011 Slavnostní otevření Muzea města TišnovaPředstavení se koná v 14:00 hod., Müllerův dům - Muzeum
14.00 Slavnostní otevření Muzea města Tišnova v Müllerově domě v duchu meziválečného veselí. Dobovou atmosféru dokreslí historické automobily a živá hudba v podání swingové formace Jakub Šafr Quartet & Petra Ernyeiová. Vítána účast v dobových kostýmech, muzeum bude pro veřejnost otevřeno do 18 hodin.
16.00 Velkolepý koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers na náměstí Míru před radnicí (v případě nepříznivého počasí se vystoupení uskuteční...
Zobrazit celý text
v sále kina Svratka).
Oběma akcím bude od 13 hodin předcházet pietní akt u příležitosti oslav konce 2. světové války u pomníku obětem v parku na náměstí 28. října.
vstupné dobrovolné
webové stránky O.Havelky a Melody Makers
zpěvačka Petra Ernyeiová na internetu
Čt 05. května 2011 Vystoupení žáků literárně dramatického oboru ZUŠ TišnovPředstavení se koná v 17:00 hod., velký sál MěKS
Pořadatelem akce je Základní umělecká škola Tišnov. MěKS poskytuje sál k její prezentaci.
vstupné dobrovolné
ZUŠ Tišnov na internetu
St 04. května 2011 Komici s.r.o.Představení se koná v 19:30 hod., kino Svratka
Vystoupí komici z pořadu Na stojáka televize HBO – Miloš Knor, Ruda z Ostravy a Karel Hynek.
Akci pořádá Kavárna U kina, MěKS pouze poskytuje sál kina k její prezentaci.
230,- Kč
webové stránky tohoto představení
pořadatel na facebooku
Pá 29. dubna 2011 Jazz Efterrätt - Jazzový klub HMPředstavení se koná v 21:00 hod., malý sál MěKS
Jazz Efterrätt je sdružení mladých profesionálních hudebníků, kteří společně hrají a vystupují od svého vzniku v roce 1998. Tvoří jej absolventi pražských konzervatoří. V současnosti Jazz Efterrätt vystupuje v tomto složení: Lukáš Chejn – kytara; Martin Plachý – altsax; Tomáš Uhlík – basová kytara; Petr Beneš – klávesy; Ondřej Pomajsl – bicí.
Skupina Jazz Efterrätt ve své tvorbě nadžánrově spojuje mnoho hudebních stylů a je pro ní...
Zobrazit celý text
typický ostrý kontrast funkově pulsující rytmiky, melodických linek a jazzových sól. Žánrově je skupina vnímána na pomezí jazzu, funky a soulu, sami hudebníci si však rádi zahrají i latinsko-americkou hudbu, swing či dixieland.
Svou první desku vydal Jazz Efterrätt v roce 2001 pod názvem „Nakousnuto“. Toto debutové album v sobě skrývá nejrůznější hudební myšlenky i rozmanitý materiál, které vzájemně pojí osobitá zvuková představa. Na desce se jako hosté podíleli Jan Hasenöhrl (trubka), Miroslav Šisler (perkuse), Ridina Ahmed (zpěv) a Rylo Williams (rap).
Na jaře 2006 vychází druhá deska Jazz Efterrätt s názvem „Festival ist the BEST!“, která, až na skladbu Herbieho Hancocka „Maiden Voyage“, obsahuje výhradně původní kompozice. Setkáváme se zde s novým repertoárem a kapela působí mnohem vyzrálejším a ucelenějším dojmem.
V rámci úzké spolupráce s Českým národním symfonickým orchestrem doprovázel Jazz Efterrätt hudební hvězdy Moisese Parkera, Andreu Bocelliho, Chrise Brubecka, Barryho Masona a mnohé z domácích popových i jazzových kapel a zpěváků (spolupráce s Monkey Business, King Size, Laura a její tygři, Hot Line, Pražským Výběrem, Big Bandem Českého Rozhlasu, Tonny Lakatošem, Phillipem Nikwue, Miro Žbirkou, Leonou Machálkovou, Lucií Bílou, Láďou Kerndlem). Tento výčet potvrzuje, že členové kapely Jazz Efterrätt jsou vyhledávanými studiovými hráči, což mimo jiné dokázali i deskou La Parada, která vznikla jako výsledek dvouletého studiového soustředění trumpetisty Jana Hasenöhrla a Lukáše Chejna. Jazz Efterrätt se na této desce podíleli jak autorsky, tak i hráčsky.
KLUB BUDE OTEVŘEN JIŽ OD 19,30 HODIN
99,- Kč
přečtěte si o kapele na webu
St 27. dubna 2011 Hudební jaro Zdeňka Pololáníka (1) - Velikonoční koncertPředstavení se koná v 19:30 hod., kostel sv. Václava
PERMANENTKY NA CELÝ FESTIVAL V CENĚ 400,- Kč JSOU V PRODEJI V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ NA BRNĚNSKÉ ULICI, TEL. 549 410 022.
Na úvodním koncertě druhého ročníku hudebního festivalu se v kostele svatého Václava představí především PĚVECKÝ SBOR LUMÍR vedený Lukášem Kozubíkem. Vedle svého obvyklého programu uvede i skladby Zdeňka Pololáníka, například jeho liturgickou mši. Vystoupení doplní František Šmíd na varhany a Jiří Bělík na hoboj.
SMÍŠENÝ...
Zobrazit celý text
PĚVECKÝ SBOR LUMÍR navazuje ve své činnosti na obrozeneckou sborovou tradici. Těžištěm jeho repertoáru je zejména hudba duchovní, ale nevyhýbá se ani písním lidovým, spirituálům či muzikálovým melodiím. V poslední době rozšiřuje spolupráci s jinými sborovými a orchestrálními tělesy, aby se tak mohl podílet na provedení velkých vokálně-instrumentálních skladeb (např. Dvořákovo Te Deum či Pololáníkova Missa solemnis). Sbor už mohl své umění předvést i v zahraničí (mj. Irsko, Moldávie, Slovinsko). V uměleckém vedení sboru se vystřídala řada českých osobností, zejména Vítězslav Kaprál či Ludvík Kundera.
LUKÁŠ KOZUBÍK (*1980) pochází z Ostravy, kde vystudoval operní zpěv na Janáčkově konzervatoři a Institutu pro umělecká studia Ostravské univerzity ve třídě Doc.Drahomíry Míčkové. Již během studia byl členem sboru opery Národního divadla moravskoslezského a pedagogem zpěvu a korepetic na Lidové konzervatoři. Jako člen Pražského komorního sboru působil pravidelně na operních festivalech Rosini Pesaro, Mozart A Coruna či Rosini Bad Wilbad. V současné době je sbormistrem komorní opery Praha, kde se podílí na nastudování řady inscenací pro zahraniční produkce (např. Trubadúr, Rusalka, Car a tesař, Nabucco, Netopýr). Pěvecký sbor Lumír vede od roku 2006.
150,- Kč
o Zdeňku Pololáníkovi na wikipedii
stránky pěveckého sdružení Lumír
Pá 22. dubna 2011 Chovatelská výstava mysliveckých trofejíPředstavení se koná v 12:00 hod., velký sál MěKS
Vystavené trofeje může veřejnost shlédnout v pátek 22.4. od 12 do 17 hodin a v sobotu 23.4. do 12 hodin.
Akci pořádá Městský úřad ve spolupráci s mysliveckými organizacemi regionu. MěKS poskytuje sál k její prezentaci.
myslivost na internetu
St 20. dubna 2011 Vernisáž k výstavě mateřských centerPředstavení se koná v 16:00 hod., velký sál MěKS
Ve foyer MěKS si budete moci od 20. do 30. dubna prohlédnout výstavu s názvem "Jak se žije v mateřských centrech aneb mateřská centra jako služba rodině." Cílem výstavy je přiblížit široké veřejnosti práci mateřských center jako kompletní služby pro rodinu.
Výstava bude zahájena 20. 4. ve velkém sále MěKS vystoupením, jehož náplní bude bohatý program:
* Taneční vystoupení dětí z DD Tišnov
* Vystoupení kroužků dramatického...
Zobrazit celý text
a hudebního ZUŠ v Tišnově
* Dětský aerobic při Sokole
* Slečna Agáta a pan Velké Zvíře – dobrodužný příběh pro malé detektivy s velkou odvahou - interaktivní divadelní přestavení, do kterého budou zapojeny i děti.
Pořadatelem akce je Rodinné centrum Studánka, MěKS pouze poskytuje prostor pro její realizaci.
50,- Kč (rodinné)
stránky Rodinného centra Studánka
Út 19. dubna 2011 Velikonoční koncert ZUŠ TišnovPředstavení se koná v 18:30 hod., velký sál MěKS
Pořadatelem akce je Základní umělecká škola Tišnov. MěKS poskytuje sál pro její realizaci.
vstupné dobrovolné
ZUŠ Tišnov na internetu
Po 18. dubna 2011 Pavel Novák - O zvířatechPředstavení se koná v 10:00 hod., kino Svratka
Formou písniček a vyprávění Pavla Nováka se děti vydávají do světa zvířátek. Tento výchovný pořad je zaměřen na vytvoření pevného a pozitivního vztahu k přírodě, zvířatům a potažmo ke všemu, co k přírodě a životu patří.
podrobnosti na stránkách Pavla Nováka
Pá 15. dubna 2011 Burza oblečení a věcí pro dětiVýstava, velký sál MěKS
Akci pořádá RC Studánka, MěKS pouze poskytuje prostor pro její realizaci. Koná se od pátku do neděle.
stránky Rodinného centra Studánka
St 13. dubna 2011 Hana Jouzová – harfa, Vojtěch Jouza – hoboj, anglický rohPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Hana Müllerová-Jouzová absolvovala AMU u prof. K. Patrase v r. 1984. Své vzdělání doplnila studijním pobytem na konzervatoři v Kyjevě u prof. N. Izmajlové. Vítězně absolvovala celou řadu domácích soutěží a v r. 1986 vyhrála soutěž Nadace Ruth Lorraine na Universitě v Eugene v USA. Pravidelně vystupuje s předními instrumentalisty a komorními soubory. Spolupracuje s rozhlasem, televizí, nahrává pro domácí i zahraniční vydavatelství. CD Literatura v hudbě,...
Zobrazit celý text
na kterém se podílela společně s instrumentálním souborem Variace, byl v květnu 1999 oceněn časopisem Répertoire jako deska měsíce. Od r. 1990 je první harfistkou Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Od r. 1996 pedagogicky působí na hudebním Gymnáziu Jana Nerudy.
Vojtěch Jouza studoval hru na hoboj na pražské konzervatoři ve třídě prof. F. X. Thuriho a na AMU ve třídě prof. J. Mihuleho. Na stejné škole ukončil i studium dirigování. V letech 1989-91 byl členem Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK jako sólohráč na anglický roh a od r. 1992 je hobojistou České filharmonie. Intenzivně se věnuje komorní hudbě: v r. 1982 založil Pražský barokní soubor, je členem instrumentálního souboru Variace. S Pražským barokním souborem se podílel na souborné nahrávce sonát Jana Dismase Zelenky. Zájem o hudbu starších slohových epoch jej přivedl ke hře na historické nástroje. V letech 1988–94 byl členem Rožmberské kapely, kde se věnoval gotické a renesanční hudbě, v současné době se zabývá hrou na barokní hoboj. V r. 1995 založil komorní sbor En Arché, kde působí jako sbormistr a dirigent, převzal rovněž vedení plzeňského pěveckého sboru Česká píseň.
150,- Kč
Hana Jouzová na facebooku
Vojtěch Jouza na facebooku
Pá 08. dubna 2011 Phishbacher New York Electric Trio - Jazzový klub HMPředstavení se koná v 21:00 hod., malý sál MěKS
Walter Fischbacher je původem rakouský pianista, který je u nás známý především několikaletou spoluprací s trumpetistou Laco Deczim. Delší dobu již žije v New Yorku a vede zde elektrické trio, v němž společně s ním účinkují chorvatský baskytarista Goran Vujić a japonský bubeník Yutaka Uchida. Mnohonárodní seskupení představí svůj plnokrevný jazz i ve zdejším klubu, za bicími ovšem bude tentokrát původem Němec Ulf Sticker...
99,- Kč
oficiální stránky kapely
Pá 08. dubna 2011 Workshop Idy Kelarové: Každý umí zpívatPředstavení se koná v 18:00 hod., velký sál MěKS
Pěvecké dílny Idy Kelarové, české zpěvačky, muzikantky a sbormistryně, se v průběhu uplynulých let staly legendou nejen v našich luzích a hájích, nýbrž i v zahraničí. Jsou věnovány každému, kdo si nevěří, že umí zpívat, kdo zpívá jen v koupelně nebo v autě, kdo však cítí potřebu a má chuť si zazpívat. K mnoha místům v Čechách a na Moravě, ale také k Curychu, Basileji či Ulmu, se letos přidává Tišnov, kde tento workshop organizuje paní Linda...
Zobrazit celý text
Cecavová od pátku 8.4. do neděle 10.4.
K účasti na akci se může přihlásit každý, podrobnosti přihlášky naleznete po rozkliknutí naší fotopřílohy - ráda Vám jistě odpoví i sama organizátorka na tel.č. 774 419 653.
Akce bude ukončena benefičním koncertem V NEDĚLI 10.DUBNA OD 15 HODIN - vystoupí na něm účastníci workshopu pod vedením Idy Kelarové a Desideria Duždy; klavírní doprovod obstará Tomáš Kačo.
účast na třídenním workshopu stojí 3500,- Kč
stránky Idy Kelarové
rozhovor s Idou Kelarovou z roku 2006
St 06. dubna 2011 Nejmilejší koncert - oblastní koloPředstavení se koná v 08:00 hod., celé MěKS
Oblastní kolo benefičního projektu pro Dětské domovy.
MěKS není pořadatelem akce, pouze poskytuje prostor pro její ralizaci.
stránky projektu Nejmilejší koncert
Po 04. dubna 2011 Novecento - divadelní představeníPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
PŘEDPRODEJ V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ, tel. 549 410 022
Představení pražské Violy v režii Lucie Bělohradské, autorem je italský tvůrce Alessandro Baricco. Strhující příběh geniálního klavíristy, kterého jako novorozeně objevili námořníci v podpalubí lodi. Naučil se hrát tak, "že i Bůh tančil, pokud se nikdo nedíval..." Předloha byla v zahraničí rovněž zfilmována pod názvem Legenda o 1900.
Za ztvárnění hlavní role obdržel...
Zobrazit celý text
David Prachař v roce 2006 cenu Thálie, společně s ním hraje vynikající jazzový pianista Emil Viklický.
Překlad: Karina I. Havlů
Kostýmy: Katarína Hollá
Scénografické řešení navrhl ak. arch. Daniel Dvořák
Hudba a hudební dramaturgie: Emil Viklický
Délka představení s přestávkou cca 2 hodiny
300,- Kč
o hře na stránkách Violy
skvělé recenze TV-záznamu na csfd
Ne 03. dubna 2011 Martha & Tena - koncertPředstavení se koná v 20:00 hod., kino Svratka
PŘEDPRODEJ V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ, tel. 549 410 022
Martha a Tena Elefteriadu patří k legendám brněnského (i českého) bigbítu. Po Vulkánu, v němž společně s nimi působili i sourozenci Ulrychovi, je řadu let doprovázela skupina tišnovského rodáka Aleše Sigmunda. Ten na jaře 2010 vystavoval v galerii Jamborův dům své výtvarné práce a obě sestry pozval na vernisáž. Bohatě navštívená akce a následné ohlasy tišnovské veřejnosti vedly k...
Zobrazit celý text
tomu, že jsme se rozhodli uspořádat samostatný koncert. Dnes se zpěvačky věnují především interpretaci řeckých písniček, ale zdaleka nejen jim.
Originální a příjemná barva dvou altů a jejich cit pro nový styl získal pěvecké dvojici v jejích počátcích rychle přízeň posluchačů a v tavícím kotli vlivů moravské a řecké melodiky, amerického rocku a soulu se rodily první úspěšné písničky kmenového repertoáru. Již v roce 1969 si neobvyklých hlasů a písniček všimla nová gramofonová firma Panton a Martha a Tena dostaly okamžitě nabídku k natočení první LP desky a k exkluzivní spolupráci.
V roce 1970 vychází jejich první LP Dál než slunce vstává, která je zajímavou směsicí původních skladeb A. Sigmunda, slavných tradicionálů, řeckých vlivů (Děti z Pirea) – až po čerstvě stříbrnou Bratislavskou lyrou ověnčenou píseň To všetko bolo včera. O rok později vydává Panton ještě pestřejší kolekci – LP Hrej dál! Zpívá se na ní česky, řecky, polsky a k nástrojům přibývají ještě buzuki a elektrifikovaný cimbál. Na dalším albu Modré království z roku 1974 se navíc přidružuje swing, poslední LP deskou produkovanou jejich dvorním skladatelem Alešem Sigmundem je Ať se múzy poperou z roku 1975, která již přináší poněkud vyrovnanější podobu repertoáru s převládající pop-rockovou písničkou.
K domácím úspěchům – vyjádřeným stovkami koncertů a vyprodaných Luceren – si mohly Martha a Tena ještě přičíst několik cenných účastí na celoevropských televizních programech v zahraničí (např. Europarty ve Švýcarsku nebo Hits A Go Go v Hamburku) a mnohá účinkování v sousedním Polsku, kde je hostila i slavná Hala kongresowa ve Varšavě, podobná našemu prubířskému kameni, pražské Lucerně.
220,- Kč
webové stránky Marthy a Teny
Martha Elefteriadu na wikipedii
So 02. dubna 2011 Ladě - neurvalý šansonPředstavení se koná v 21:00 hod., Café U palce
Motto: "Poezie je způsob, jak tento nebetyčný svíravý bordel přetavit do okouzlující, malebné vnitřní podoby." (Michael Kubesa).
Po zhruba deseti měsících znovu přivítáme osobitou opavskou kapelu, která při své loňské tišnovské premiéře doslova uchvátila všechny přítomné a stala se nejpříjemnějším překvapením celé koncertní sezóny 2010.
Skupina sama sebe charakterizuje nálepkou "neurvalý šanson" a její název není...
Zobrazit celý text
podstatným jménem v 1.pádě množného čísla, jak by se u pojmenování hudebního tělesa dalo očekávat, nýbrž ve 3.pádě čísla jednotného (komu-čemu a následuje dívčí jméno)...
Nezaměnitelné ponuré skladby s vynikajícími instrumentálními výkony hráčů na strunné nástroje mají na svědomí tito pánové:
Michael Kubesa - zpěv, Petr Uvíra - kytara, Patrik Benek - bicí, Víťa Halška - percussion, Jiří Pater - baskytara nebo Jarda Janek - kontrabas a občasní hosté třeba i se saxofonem či trubkou. Vlastními silami si skupina natočila a vydala nejprve v roce 2002 album Červeným vrchem a o čtyři roky později CD s názvem KUB 69.
Kapela kromě štací na střední a severní Moravě v poslední době často vystupuje v populárním brněnském klubu Stará pekárna, na podzim 2010 se zúčastnila prestižního šumperského festivalu Blues Alive a letos ji konečně objevila i Praha, když přišlo pozvání ke koncertování v renomovaném klubu Jazz Dock.
Stejně jako vloni uvítáme Ladě v prostorách hospody U palce, kde se waitsovsky zastřený hlas Michaela Kubesy může vydatněji oživovat nezbytným cigaretovým kouřem.
100,- Kč
stránky skupiny Ladě
Ladě hrají La tua strada na Blues Alive
So 02. dubna 2011 Diskotéka pro -náctiletéPředstavení se koná v 16:30 hod., velký sál MěKS
Další z pravidelných diskoték pořádá DDM Tišnov, MěKS pouze poskytuje prostor pro její realizaci.
stránky pořádajícího Domečku
St 30. března 2011 Jarní koncert ZUŠ TišnovPředstavení se koná v 18:30 hod., velký sál MěKS
Pořadatelem akce je Základní umělecká škola Tišnov, MěKS poskytuje sál pro její realizaci.
vstupné dobrovolné
ZUŠ Tišnov na internetu
So 26. března 2011 Taneční zábava - FearPředstavení se koná v 20:00 hod., velký sál MěKS
Taneční večer pro všechny generace za podpory rodinného pivovaru Bernard. Ochutnávka pivních speciálů pivovaru zdarma, půlnoční tombola o ceny věnované pivovarem.
Pořadatelem akce je Vinárna a bar Jungmanka v Tišnově, MěKS poskytuje prostor pro její realizaci.
oficiální web kapely Fear
Pá 25. března 2011 Pavlína Jíšová - koncertPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Jihočeská zpěvačka Pavlína Jíšová je občas nazývána první dámou našeho folku. Má za sebou úctyhodnou kariéru, od roku 1993 vydala sedm sólových alb, v budějovickém rozhlase má svůj vlastní pravidelný pořad. Šestkrát po sobě vyhrála Zlatý klíč za zpěvačku roku v čtenářské anketě časopisu Folk a country. Všechny známé písničky představí se svými přáteli i u nás...
Její pěveckou minulost odstartovalo členství v bluegrassové skupině...
Zobrazit celý text
Sem Tam, se kterou uspěla v osmdesátých letech na celostátním kole Porty v Plzni. V této formaci si jí všiml tehdejší člen skupiny Minnesengři Pavel Lohonka Žalman. Během studia na PF v Č. Budějovicích (obor český jazyk - hudební výchova) se tak stala zakládající členkou folkového sdružení Žalman a spol., se kterým nazpívala dvě LP desky. Své později profesionální členství v Žalman a spol. ukončila po osmi letech mateřstvím.
Na hudební scénu se vrátila už jako jedna ze dvou zpěvaček českobudějovické folkové kapely Nezmaři. V této formaci působila téměř dvanáct let a toto období je zaznamenáno na osmi hudebních nosičích.
Jako "Nezmarka" Jíšová natočila čtyři sólová alba. Na prvním ji doprovází skupina Weekend a toto album nese název Někdo jiný než jsem já. S Weekendem Jíšová poznala Michala Tučného a téměř dva roky vystupovala v jeho pořadu. Pro natočení druhého sólového alba "zapůjčil" Pavlíně do studia svou kapelu Robert Křesťan. CD se jmenuje příznačně Druhá tráva s Pavlínou Jíšovou. Třetí album Pavlína Jíšová pojmenovala svým jménem, čtvrté, autorsky samostatné album Láska je nádech, natočila se studiovou kapelou. V závěrečné písni projektu zpívá dcera Adéla a s přípravou alba Jíšové částečně pomáhal také její životní partner bubeník Zbyšek Raška.
V roce 2002 vznikla kapela CS Band, která s Jíšovou natočila páté sólové album V proutěném křesle a v letech 2003-5 ji doprovázela na koncertech. Na přelomu let 2006-7 Jíšová využívá název své první EP desky k novému pojmenování pozměněné doprovodné kapely a k nové koncertní prezentaci svých písní: Pavlína Jíšová a přátelé. V roce 2007 tato formace vydává nové album s názvem Andělé jsou s námi. Rok 2009 přináší posilu z rodinné linie. Stálou členkou kapely se stává Pavlínina dcera Adéla Lounková. Její barva vokálu a hudební cítění dokresluje a podtrhuje matčin projev. Nová sestava skupiny představuje posluchačům a fanouškům zbrusu nové album s původními českými písničkami s názvem Blázen tančí dál.
Současné složení formace Pavlína Jíšová a přátelé:
Pavlína Jíšová ( kytara, zpěv)
Adéla Lounková ( kytara, zpěv, irské flétny)
Jakub Racek (elektrická kytara, zpěv)
Pavel Peroutka (kontrabas, zpěv)
180,- Kč
oficiální stránky zpěvačky
rozhovor s členy skupiny z roku 2009
St 23. března 2011 Lumír Vaněk – fagot, Marie Vaňková – hoboj, Pavel Müller – anglický roh, Tomáš Víšek – klavírPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Lumír Vaněk vystudoval konzervatoř v Brně a Ostravě, v hudebních studiích pak pokračoval na pražské AMU. Zúčastnil se mnoha prestižních mezinárodních soutěží jak v ČR, tak v zahraničí (mj. Budapešť, Ženeva) a je laureátem mezinárodní hudební soutěže při festivalu Pražské jaro. Zde získal v r. 1968 druhou a v r. 1974 první cenu a titul absolutního vítěze. V letech 1973–2006 působil jako sólofagotista, vedoucí skupiny fagotů a od r. 2003 také jako...
Zobrazit celý text
koncertní mistr sekce dechových nástrojů Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK. V současné době působí jako sólofagotista Českého národního symfonického orchestru.
Trvale spolupracuje s mnoha komorními ansámbly i symfonickými tělesy, se kterými často vystupuje jako sólista. Má na svém kontě mnoho sólových i komorních nahrávek. V r. 2007 uvedl jako světovou premiéru Koncert pro fagot a orchestr Scat americké skladatelky Laury Karpman (dedikován Lumíru Vaňkovi). Je znám též jako jediný protagonista pořadu autorského čtení vlastní poezie a hudby pro sólový fagot. Ve formě bibliofilie vyšla jeho básnická sbírka Růže v mých dlaních.
Lumír Vaněk patří mezi špičkové fagotisty a pro výjimečnou tónovou kulturu a mimořádnou melodickou zpěvnost je uznávaným a vyhledávaným sólovým, komorním a orchestrálním hráčem. Hraje na nástroj zn. Pűchner.
150,- Kč
o fagotu na wikipedii
Ne 20. března 2011 Taneční konkurz - Tanec pro MarilynPředstavení se koná v 14:00 hod., velký sál MěKS
Zúčastněte se konkurzu do výjimečného tanečního projektu.
MěKS není pořadatelem akce, pouze poskytuje prostor k její realizaci.
podrobnosti pro zájemce
Pá 18. března 2011 Tančírna pod kinemPředstavení se koná v 19:00 hod., velký sál MěKS
Další dvouhodinovka pro veřejnost s tancem při reprodukované hudbě.
MěKS není pořadatelem akce, pouze poskytuje prostor pro její realizaci.
o akci na stránkách Starletu
Ne 13. března 2011 B Side Band - koncertPředstavení se koná v 19:30 hod., kino Svratka
PŘEDPRODEJ OD 14.2. V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ.
Chloubou Brna, a to zdaleka nejen v oblasti jazzu, byl po několik dlouhých desetiletí orchestr Gustava Broma. Přestože i po smrti kapelníka těleso tohoto jména nadále existuje, přesunulo se pod vedením Vlado Valoviče do značné míry na Slovensko. Brno ovšem osiřelo pouze na chvíli, protože na jaře 2006 sestavil nadšený trumpetista Josef Buchta novou profesionální kapelu s názvem B SIDE BAND.
Jedná...
Zobrazit celý text
se o velký orchestr se vším, co k tomu patří, jak lze zjistit už z jeho základního obsazení:
trubky - Vojtěch Novotný, Josef Buchta, František Kříž, Hubert Ratschker
saxofony - Antonín Mühlhansl, Petr Herzán, Petr Kovařík, Pavel Zlámal, Lubor Pokluda
trombony - Petr Hnětkovský, Martin Henek, Pavel Semek, Pavel Debef
rytmika - Richard Mlynář a Dan Kyzlink-klávesy, Jiří Kučerovský-kytara, Tomáš Vunderle Koudelka-bass, Jan Dvořák-bicí, Petr Toman-perkuse.
Velmi často s kapelou spolupracují sóloví zpěváci, a jsou to osobnosti vskutku renomovaných jmen - například Tereza Černochová, Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert nebo Roman Dragoun. Excelentními hosty bývají čas od času posilovány i sekce dechových nástrojů: s orchestrem hrává například slovenský saxofonista Rado Tariška nebo jeho krajan trumpetista Juraj Bartoš, člen slavného Vienna Art Orchestra.
Repertoár big bandu je rozmanitý; od jazzových standardů z pera Duke Ellingtona, Milese Davise či Thelonia Monka přes muzikálové melodie Leonarda Bernsteina až po skladby moderního současného bandleadera Gordona Goodwina nebo věci s přesahem k rocku (Van Morrison, James Brown).
Vedle desítek "běžných" koncertů B Side Band několikrát interpretoval Hniličkovu Jazzovou mši, vystupoval v programu Městského divadla Jazz Side Story, absolvoval s dvojicí Lábus-Čtvrtníček turné s představením "Ivánku, kamaráde..." a stal se hlavní součástí velkého projektu Tribute To Frank Sinatra.
B Side Band dokáže uspokojit milovníky všech aktuálních hudebních žánrů, o čemž se můžete přijít přesvědčit do sálu kina Svratka. Jeho koncert by se mohl stát i první vlaštovkou v tématickém cyklu "Battle Of Big Bands".
220,- Kč
B Side Band na internetu
na YouTube doprovází B Side Band V.Dyka
Ne 13. března 2011 Michal Nesvadba - Michal na hraníPředstavení se koná v 10:00 hod., kino Svratka
PŘEDPRODEJ OD 14.2. V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ.
O tom, jak si hrát s Michalem podle návodu. Michal umí běhat, umí stát, umí mluvit i tancovat. Kouzelný Michal je první hračkou na světě, která si může vybrat, kdo si s ní bude hrát! Nebudeš to právě ty?
Michal naučí děti pořádku ve svých hračkách. Bez dětí to ale nejde a tak jsou od začátku až do konce aktivně zapojeny do magické hry s rekvizitami vyrobenými ze samolepicí pásky.
Další...
Zobrazit celý text
pořad agentury Pragokoncert s oblíbeným Michalem Nesvadbou trvá 55 minut.
200,- Kč / 180,- Kč
Michal Nesvadba na internetu
o Michalově Kouzelné školce
So 12. března 2011 Kronek Alband - Tour 2011 UnpluggedPředstavení se koná v 20:00 hod., kino Svratka
Koncert kapely, jejíž členové tvořili před časem legendární brněnský Kern.
MěKS není pořadatelem této akce, pouze poskytuje prostor kinosálu pro její prezentaci.
200,- Kč, v předprodeji 170,- Kč
webové stránky kapely
Pá 11. března 2011 Tomáš Hobzek Quartet - Jazzový klub HMPředstavení se koná v 21:00 hod., malý sál MěKS
Se svou vlastní formací se představí bubeník TOMÁŠ HOBZEK (*1980), který už v Tišnově vystoupil s kapelou Points při Concentu Moraviae 2010. Tomáš je dále stálým členem Organic Quartetu Ondřeje Pivce. Se studiem bicích nástrojů začal na Plzeňské konzervatoři; v průběhu studia se stal členem orchestru Divadla J. K. Tyla, kde získal zkusenosti s hraním vážné hudby a zároveň působil v různých studentských kapelách.
Začátek jeho vlastní kapely odstartoval...
Zobrazit celý text
v dubnu roku 2008 koncert v pražském jazz klubu U Staré Paní, kde mimo kytaristy Davida Dorůžky hostoval také newyorský pianista Dan Tepfer, se kterým se Tomáš seznámil při svém pobytu v New Yorku. Za krátkou dobu se kapela ustálila ve svém složení, vedle Tomáše hraje na saxofon Marcel Bárta, známý především z Vertigo Quintet, pianista Vítek Křišťan, student jazzového oddělení univerzity v polských Katovicích a také člen quintetu Jana Přibyla, a kontrabasista Tomáš Liška, působící např. v triu Davida Dorůžky, v triu i quintetu Matěje Benka, v kapele Points a dalších...
Hudbu souboru je možné charakterizovat jako svěží, moderní jazz, respektující své vzory z historie, jakými jsou např. Miles Davis, Wayne Shorter, nebo Theolonius Monk, a zároveň velmi otevřený, komunikativní, nebránící se směrům současné hudby. Debutové album se nazývá Stick It Out.
99,- Kč
Tomášovy osobní profesní stránky
stránky Jazzového klubu HM
Ne 06. března 2011 Vichr z hor - Na koho to slovo padnePředstavení se koná v 18:00 hod., kino Svratka
Představení lomnického divadelního spolku Vichr z hor. Hrají Tomáš a Zdeněk Pavelkové, Radim Vykoukal, Tomáš Dvořák, Jiří Mikulčík.
MěKS není pořadatelem akce, pouze poskytuje prostor pro její prezentaci.
vstupné dobrovolné
stránky lomnického divadelního spolku
St 02. března 2011 Divadlo Háta - Jakeovy ženyPředstavení se koná v 19:30 hod., kino Svratka
PŘEDPRODEJ OD 1.2. V KNIHKUPECTVÍ PANÍ RAŠKOVÉ.
Divadlo Háta je v Tišnově velmi populární. Tentokrát nabízí svým příznivcům hru, jejímž autorem je držitel Pulitzerovy ceny Neil Simon. Režii má Lumír Olšovský.
Jde o inteligentní komedii o partnerských vztazích, o citových vazbách, o důvěře a nevěře, o fantazii. Neobvyklé obsazení (jeden muž, šest žen) na nápaditém půdorysu prolínajících se dialogů reálných i vysněných slibuje...
Zobrazit celý text
návštěvnicky atraktivní zábavu, zároveň je však i tato, jako jiné Simonovy hry, velice dojemná a citlivě poučná.
Jake (v premierovém obsazení na Brodwaji i ve filmovém zpracování z roku 1996 Alan Alda) je spisovatel s bohatou fantazií. Jeho současná manželka Maggie zvažuje, zda by nebylo lepší manželskou krizi vyřešit odchodem k milenci. Nejzávažnější příčinou krize jsou patrně Jakeovy představy, důležité ženy jeho života se totiž nečekaně zjevují a vstupují do reálného rozhovoru. Podaří se Jakeovi manželství zachránit? Pomůže mu jeho psychiatrička? Dají se vůbec myšlenky ovládat?
Současné obsazení:
Jake spisovatel >> Libor Hruška - Zbyšek Pantůček
Maggie, jeho manželka >> Adéla Gondíková
Julie, zesnulá manželka >> Ivana Andrlová - Veronika Jeníková
Molly, její dcera >> Jana Birgusová - Hana Kusnjerová
Edith psychiatrička >> Marcela Nohýnková - Vlasta Žehrová
Karen Jakeova sestra >> Olga Želenská
Sheila Jakeova milenka >> Pavla Vojáčková - Jana Zenáhlíková
250,- Kč / 220,- Kč
divadlo Háta na webu
o Neilu Simonovi
St 02. března 2011 Co všechno je Google... - přednáškaPředstavení se koná v 15:30 hod., velký sál MěKS
Přednáška o sociálních dopadech digitální technologie, digitálním zlomu - táborácích a studnách v kyberprostoru. Přednáší publicista Janek Wagner.
Pořadatelem akce je Servis počítačů PC, MěKS pouze poskytuje prostor pro její realizaci.
vstup volný
webové stránky pořadatele
So 26. února 2011 Bratranci Veverkové - Jethro Tull Tribute BandPředstavení se koná v 21:00 hod., velký sál MěKS
V rámci cyklu "COVER & TRIBUTE" k nám přijíždí koncertovat vtipně pojmenovaný pražský revival démonického krysaře Iana Andersona.
Pán jménem Jethro Tull se narodil roku 1674 a byl to anglický zemědělský reformátor, který sestrojil nejprve secí stroj (jak odhalily poslední cimrmanologické průzkumy, fungoval na principu varhanního pedálu) a později i plečku. Zhruba o 120 let později přišli v Čechách na svět bratranci František a Václav...
Zobrazit celý text
Veverkové, kteří posléze vynalezli ruchadlo, předchůdce dnešního pluhu. Je tedy víc než logické, že kapela zabývající se tvorbou rockových Jethro Tull se pojmenovala právě BRATRANCI VEVERKOVÉ.
Skupina vznikla v roce 2004 v Rybitví. Pokud by Vás zajímalo její dnešní složení, dozvíte se toto: Dědek Veverka-flétny, Vládis Veverka-zpěv, Terka Veverka-housle, Evan Veverka-klávesy, Bilbo Veverka a Marty Veverka-kytary, Jeffrey Veverka-basa a Barry Veverka-bicí.
Recese kolem kapely a umné prolínání reality s fikcí skutečně nemá daleko ke kultu Járy Cimrmana; stačí se jen podívat na níže avizované webové stránky. Vlastní hudební produkce "Veverek" je ale poměrně pietním obrazem Andersona & spol., takže očití (a ušití) svědkové jejich koncertů mohou například prohlásit i toto: "Až Jethro Tull jednou skončí, budeme mít ve vás dokonalé a virtuózní nástupce."
120,- Kč
oficiální stránky kapely
Veverky na facebooku
St 23. února 2011 Milan Svoboda – klavírní recitál (kompozice a improvizace)Představení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Milan Svoboda je absolventem varhanního oddělení Konzervatoře v Praze, studoval muzikologii na Filosofické fakultě University Karlovy, kompozici na pražské AMU a jako stipendista působil v USA na Berklee College of Music v Bostonu. V r. 1974 založil svůj první jazzový orchestr Pražský Big Band, který se významně zapsal do historie nejenom českého, ale i evropského jazzu. Jako dirigent stál později v čele Česko-polského big bandu sestaveného ze špičkových sólistů...
Zobrazit celý text
zvučných jmen obou zemí. V 90. letech vedl kreativní jazzový orchestr Kontraband. Pravidelně vystupuje i s vlastním kvartetem. Se svými big bandy i v komornějších sestavách (s kvartetem, v duu nebo jako sólista) účinkoval téměř v celé Evropě i v zámoří, zúčastnil se mnoha jazzových festivalů a nahrál 28 gramofonových alb pod svým jménem.
Jako skladatel působí také v oblasti divadla, filmu a televize. Je autorem původního muzikálu podle románu Borise Viana Pěna dní a celovečerního baletu Mauglí pro Národní divadlo v Praze. Napsal hudbu k 70 divadelním hrám (14 inscenací v Národním divadle, např. Hamlet, Faust, Lev v zimě, Peer Gynt aj.) a k deseti celovečerním filmům. Jako dirigent a autor hudebního nastudování se podílel na velkých muzikálových projektech Jesus Christ Superstar, Evita, Les Miserables - Bídníci. V r. 2006 se stal dirigentem a uměleckým vedoucím nového tělesa Rudolfinum Jazz Orchestra sestaveného z členů České filharmonie a předních jazzových sólistů. Několik let již působí na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze jako profesor skladby a jazzové harmonie. Zde vede velmi úspěšný studentský jazzový orchestr Big Band VOŠ KJJ (Prague Conservatory Jazz Orchestra).
150,- Kč
Milan Svoboda na webu
Út 22. února 2011 Noty na ostro aneb Hudební průvodce SkotskemPředstavení se koná v 19:30 hod., malý sál MěKS
Po loňské velmi úspěšné Andělské počtě o Zuzaně Navarové připravil Richard Lank, tentokrát ve spolupráci s Davidem Neckářem, zhruba dvouhodinový poslechový pořad, který Vás provede historií, pověrami i tradicemi skotské hudby. Jednotlivé "kapitoly" pořadu lze charakterizovat takto:
- Pověry o Skotsku a co se tam vlastně hraje
- Robert Burns a Skotské národní obrození
- Highland Pipes-Dudy, skotská národní zbraň hromadného ničení
-...
Zobrazit celý text
Jak vypadají nefalšované Skotské hry
- Skotský pes a jeho aktivity v Brně a okolí
60,- Kč
Skotský pes-stránky přátel tamní kultury
kupte si skotské oblečení
Ne 13. února 2011 Karneval s Klotyldou a MatyldouPředstavení se koná v 15:00 hod., sokolovna Tišnov
Tradiční odpolední karneval pro děti s písničkovými tetinami. Písničky a soutěže, při kterých se dobře pobaví děti i jejich doprovod.
40,- Kč děti / 60,- Kč dospělí
o pořadech pro děti agentury Harold
So 12. února 2011 Insania a hosté - rockový koncertPředstavení se koná v 18:00 hod., velký sál MěKS
Do velkého sálu MěKS se vrací kapela, která tu s úspěchem koncertovala v 90.létech, například v rámci cyklu 8x ROCK. Tehdy byly její kytary ještě tvrdší a ostřejší než v současnosti, nicméně i dnes se Insania deklaruje na stránkách bandzone jako post hardcore-nu-metal.
INSANIA vznikla roku 1987, po několika koncertech jí byla roku 1988 ze strany brněnské StB zakázána další činnost. Poté chvíli působila pod krycím názvem SKIMMED a pod touto...
Zobrazit celý text
hlavičkou vydala v roce 1990 první nezávislou desku v tehdejším Československu, LP New Insanity.
Roku 1992 obnovila činnost pod původním názvem a v novém složení vydala roku 1992 demo R.U.Dead?, v r.1993 EP Vertigo a v r.1994 první CD Crossfade, které slavilo úspěch i v zahraničí. Kapela dále koncertovala po celé Evropě, hostovala v několika televizních a rozhlasových pořadech a hrála společně s kapelami jako je Voivod, No Means No nebo Killing Joke. Od roku 1991 se datuje její přátelský vztah s Jello Biafrou (ze sanfranciských Dead Kennedys).
Po americkém turné koncem minulého století vydala Insania kromě živého CD Recycling & Live in Seattle dvě řadová alba, Trans-Mystic Anarchy a Out, z nichž obě skončily v daném roce na druhém místě v kategorii "hard and heavy" ankety hudebních kritiků Anděl. Na začátku roku 2008 je Insania s albem Rock'n'Freud nominovaná (spolu s My Chemical Romance, Billy Talent a Gaia Mesiah) na cenu TV Óčko a v březnu 2008 za něj dostává cenu hudebních kritiků Anděl. V květnu téhož roku získává ocenění Album roku v anketě Břitva, v níž každoročně hlasuje 69 rockových publicistů z 29 médií. Poslední CD Kult hyeny vyšlo na jaře minulého roku.
Členové aktuální sestavy se prezentují pod jmény Poly, Klíma, BlackDrum a Tudy.
Na koncertě se kromě headlinera představí jako předskupiny ještě místní kapely INVAZE, ONSET a HIV-POSITIV.
150,- Kč (prvních 100 platících má 1 pivo zdarma)
kapela na stránkách bandzone
oficiální stránky kapely
Pá 11. února 2011 Lesní zvěř - Jazzový klub HMPředstavení se koná v 21:00 hod., velký sál MěKS
LESNÍ ZVĚŘ je hudební skupina, jejíž základ tvoří trio Jura Hradil (Tata Bojs, ex Chorchestr, Umakart, Kašpárek v Rohlíku, Sváteční pop), Miloš Rejsek (Swordfishtrombones, Voodooyoudo!) a Martin Čech (ex Chorchestr, ex FruFru, projekty Pavla Fajta). Toto trio volně doplňuje trumpetista Marek Steyer. Výsledkem je energická hudba, směs nu-jazzu, akustického drum'n'bass a psychedelie. „Nu-jazz nechápeme nutně jako hudbu spojenou s jazzem, je to jen východisko...
Zobrazit celý text
plné svobody, které se nenechává omezovat.“
Lesní zvěř:
… je pocit nekonečné bezradnosti a síly okamžiku
… je intimní řev
… jsme všichni
… je plachá, ale vydat se po její stopě je dobrodružný zážitek
… JE...
Nedávno vydané album prezentuje studiovou polohu Lesní zvěře, je výběrem devíti nahrávek za osm let existence kapely. Deska nevznikala na jeden zátah ve studiu, ale naopak "v našich ložnicích a obývácích, ve zkušebně v areálu bývalé Zbrojovky Brno, v zasedací místnosti na obecním úřadě v Kozojídkách, ve studiu Animan v Kopřivnici a v domácím studiu na Kadově." To vše pod pečlivým dohledem vynikajícího Dušana Neuwertha.
Jako perličku uveďme, že jedním ze zakladatelů kapely byl někdejší ministr školství a šéf Strany zelených Ondřej Liška.
Klub bude otevřen od 19,30 hodin.
99,- Kč
Lesní zvěř na internetu
stránky Jazzového klubu HM
St 09. února 2011 Orbis trioPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Orbis trio bylo založeno v r. 2008. Během následujícího roku se zařadilo mezi nejúspěšnější evropské soubory své generace, když se stalo laureátem čtyř mezinárodních soutěží, z nichž nejprestižnější je International Chamber Music Competition v německém Hamburku, kde se stalo nejlepším evropským klavírním triem. Odbornou porotou bylo rovněž vyhlášeno Laureátem Českého spolku pro komorní hudbu pro r. 2010. V současnosti soubor obdržel pozvání na...
Zobrazit celý text
mezinárodní festivaly Mecklenburg-Vorpommern Festspiele, Val Tidone Festival, Sukův hudební Štiřín, Chopinův festival, Young Prague, Lago di Garda, Bad Schandauer Musiksommer, Mozartiana Iuventus a na řadu dalších koncertů. V r. 2011 jej čeká debut ve Dvořákově síni Rudolfina a také několikeré provedení Beethovenova Trippelkonzertu.
Petra Vilánková (housle) studovala na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením, dále na pražské konzervatoři a poté získala stipendium na Michigan State University v USA. V současnosti je studentkou na AMU v Praze. Opakovaně se zúčastnila prestižních kurzů na Meadowmount School of Music (USA). Má bohaté zkušenosti z domácích i zahraničních podií, vystupovala v USA, Japonsku, Itálii, Slovinsku, Německu, Bulharsku a Španělsku.
Petr Malíšek (violoncello) absolvoval Konzervatoř v Praze a poté AMU tamtéž. Prošel zahraničními mistrovskými kurzy a studoval také hru na barokní violoncello na Dresdner Akademie für Alte Musik. Je laureátem několika mezinárodních soutěží. Jako sólista vystoupil s Českým symfonickým orchestrem, Pražským komorním orchestrem, Kamchatka Chamber Orchestra, Symfonickým orchestrem Bohemia, Symfonickým orchestrem pražské konzervatoře a Beethoven Orchestra Praga.
Stanislav Gallin (klavír) se narodil v Rusku, ale již dlouhou dobu žije v České republice. Vystudoval hudební gymnázium v Petrohradě, v r. 2007 absolvoval Čajkovského klavírním koncertem ve Dvořákově síni Rudolfina pražskou AMU. Má za sebou také studijní pobyt na Mozarteu v Salcburku. V současnosti je posluchačem doktorandského studia na VŠMU v Bratislavě. Úspěsně se zůčastnil řady národních a mezinárodních soutěží – v německém Nersingenu mu byla udělena 1. cena, na Prague Junior Note získal také 1. cenu.
150,- Kč
stránky Orbis tria
Pá 04. února 2011 Vladimír Veit - koncert z cyklu Jen já a kytaraPředstavení se koná v 19:30 hod., kavárna u kina Svratka
KONCERT SE USKUTEČNÍ V NOVÉ KAVÁRNĚ U KINA !
Pátým hostem našeho kytarového koncertního cyklu bude jedna ze zdejších folkových legend, souputník Jaroslava Hutky, který - a řekněme, že nezaslouženě - sice nikdy nenabyl široké popularity jako někteří jeho kolegové, o to víc je ale jeho lyrická tvorba dodnes přitažlivá.
VLADIMÍR VEIT se narodil v roce 1948, v pátek třináctého, a ještě ke všemu necelé dva týdny před únorovým pučem. V...
Zobrazit celý text
druhé polovině 60.let se objevil hned mezi prvními písničkáři a Hutka, pro něhož Veit napsal řadu věcí včetně například Pravděpodobných vzdáleností, jej dokonce nazývá "pravým otcem českého folku". Z tohoto období pochází jediná samostatná oficiální SP deska, kterou mu vydal Supraphon roku 1969 a na níž se Veit představuje v Donovanových písničkách Barvy a Sen (Medvídek král). Spolu s Hutkou pak ještě na dalším singlu zpívá jeho Ježíška.
Tichý lyrik Veit se projevoval nejen vlastními texty, ale také zhudebňoval například Francoise Villona či české básníky od Nerudy po Hraběte ... což ostatně činí dodnes (viz například CD Variace na renesanční téma s 12 zhudebněnými básněmi - jeho verze Variace je ovšem diametrálně odlišná od Mišíkovy). V 70.letech byl Veit členem volného folkového sdružení Šafrán, v konkurenci svých průbojnějších kolegů se však jen těžko hledal a prosazoval. Místo boje o pozici na výsluní nakonec zvolil cestu, která ho spojila s dnes již zesnulým kytaristou a sitáristou Emilem Pospíšilem. Toto duchovní spojení mělo sice materiální výstupy v podobě dvou podomácku natočených alb, jejich existence v tehdejším Československu však byla téměř surrealistická. Ještě v 80.letech držel Veit stráž jako noční hlídač při budování zástavby na Jižním městě, poté odešel do rakouského exilu.
Vrátil se hned v roce 1990 a usadil se na venkově v jižních Čechách. Konečně mu začaly vycházet reedice jeho dřívějších alb (Texty, Quo vadis, Ve lví stopě) a současně si vlastním nákladem vydával svoji novou tvorbu (např. CD Ještě to neskončilo, Slova nebo Jménem poezie). Kuriozitou je album, na níž Veit prezentuje mnoho podob písničky Šla Nanynka do zelí, přičemž jednotlivé verze jsou psány ve stylu různých známých literátů (např. Seiferta, Nezvala, ale i Pujmanové či Majakovského). Původní podoba tohoto hudebního žertu vyšla ještě ve Vídni na magnetofonové kazetě. V letošním roce by mu mělo nakladatelství Galén vydat nové CD Písničkář a také vzpomínkovou knihu Ještě to neskončilo, kde budou otištěny i všechny jeho texty a přiloženo stejnojmenné album.
Spisovatel Josef Škvorecký, jehož Libeňský plynojem Veit rovněž zhudebnil, o něm počátkem 80.let uvedl: "Je osvěžující a nadějeplné slyšet Vladimíra Veita, tento hlas vynikajícího témbru, zpívajícího recitativním stylem texty, které jsou všechno, jen ne tuctové, jen ne přistřižené pro potřeby politbyr a trhu. Je v nich silný náboj emoce, často intenzívní poezie, ale před sentimentalitou nebo nebezpečím klišé je vždy zachraňuje skluz do poetismu, surrealismu a imaginačních překvápek."
100,- Kč
zpěvákovy webové stránky
rozhovor s Vl.Veitem z roku 2005
St 26. ledna 2011 Pražské kytarové kvartetoPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
Pražské kytarové kvarteto bylo založeno v r. 1984 na pražské konzervatoři. Soubor, složený z laureátů mezinárodních soutěží, si brzy získal přízeň publika doma i v zahraničí. Kvarteto je zváno na významné hudební festivaly (Pražské jaro, Paříž, Tel Aviv, Miami), koncertovalo ve většině zemí Evropy, v USA, Izraeli, absolvovalo stovky koncertů v České republice. Jeho interpretační umění je zaznamenáno na mnoha nahrávkách pro rozhlas, televize a na...
Zobrazit celý text
řadě kompaktních disků. Odborná kritika oceňuje perfektní souhru, osobitý hudební výraz kvarteta a vkusný výběr repertoáru. Tyto kvality inspirovaly řadu vynikajících českých i zahraničních skladatelů ke zkomponování děl přímo pro tento soubor (J. W. Duarte, Š. Rak, J. Morel). Dalším, neméně bohatým zdrojem repertoáru jsou vlastní transkripce skladeb různých stylových období.
Pražské kytarové kvarteto hraje v tomto složení:
Marek Velemínský - vedoucí souboru, absolvent pražské konzervatoře (1985) a AMU (1992), žák prof. J. Jirmala a Š. Raka. Laureát kytarové soutěže v Kutné Hoře (1984) a finalista soutěže Radio-France v Paříži (1985).
Václav Kučera - absolvent Konzervatoře v Praze ve třídě prof. M. Zelenky (1975), finalista soutěže Radio France v Paříži (1974). Profesor pražské konzervatoře.
Patrick Vacík - žák prof. V. Kučery na Konzervatoři v Praze, absolvent pardubické konzervatoře u prof. P. Saidla (2006), umělecký diplom na Musikhochschule Franz Liszt ve Výmaru. Laureát mnoha mezinárodních soutěží: Dolní Kubín (2001, 2006), České Budějovice (2001, 2004), Kutná Hora (2002, 2004), Bělehrad (2004), Rust (2005), Weikersheim, Gorizia (2008) atd.
Jan Tuláček - absolvent Konzervatoře v Praze (2001) a AMU (2006) ve třídě prof. Milana Zelenky.
150,- Kč
oficiální stránky souboru
Ne 23. ledna 2011 Mezinárodní den sborového zpěvuPředstavení se koná v 16:00 hod., kino Svratka
Na koncertě pořádaném jako svátek sborového zpěvu se představí nejen spolupořádající LSDa z Lomnice, ale také další čtyři přizvané pěvecké sbory: Tišnovský pěvecký sbor, Leoš Boskovice, Cantilo Jevíčko a Mužský sbor Paniháj z Moravan.
LOMNICKÝ SBOR DISHARMONICKÝCH AMATÉRŮ inklinuje k jazzu a moderní hudbě, nezříká se ale ani klasiky a jiných neobvyklých experimentů. Sbor vznikl v červnu 2004 a vede jej Bára Pavlišová. Na Svátcích...
Zobrazit celý text
písní v Olomouci si v roce 2008 vyzpíval ve své kategorii bronzovou medaili.
TIŠNOVSKÝ PĚVECKÝ SBOR znovuobnovil zhruba před třemi roky nynější ředitel místní ZUŠ Tomáš Zouhar. Z původně smíšeného sboru se časem stal čistě ženský, v současnosti opět přibyly i dva mužské hlasy. Na koncertě sbor uvede 4 muzikálové melodie a 2 koledy.
Smíšený sbor LEOŠ z Boskovic byl založen v roce 2003, sbormistrem je Martin Nerud. V jeho repertoáru jsou skladby od renesance až po hudbu XXI. století včetně úprav písní z oblasti hudby populární a jazzové. Vloni získal na Svátcích písní v Olomouci stříbrnou medaili.
Z Jevíčka přijede smíšený pěvecký sbor CANTILO, což znamená "prozpěvovat si". Zpívá písně duchovní, lidové, jazzové a kánony.
V jeho programu pro tišnovský koncert jsou mimo jiné skladby Kánon swing, Go Down Moyzes, Okolo Jevíčka, Ježíš náš Spasitel nebo Už z hor zvoní zvon.
Mužský sbor PANIHÁJ se poprvé veřejně představil 30.4.2008 při stavění máje v rodných Moravanech. Vedoucím souboru byl jmenován Václav Dufek, uměleckým vedoucím Jura Petrů. Už v prvním roce své existence měl sbor v repertoáru více než 30 písniček, vloni absolvoval téměř třicítku vystoupení včetně výjezdu na Slovensko.
Vstupenky jsou k dostání i v předprodeji v Knihkupectví paní Raškové, tel. 549 410 022
120,- Kč
web vokálního souboru LSDa
sbor z Jevíčka na internetu
Pá 21. ledna 2011 Mothers Follow Chairs - Jazzový klub HMPředstavení se koná v 21:00 hod., velký sál MěKS
Prvním hostem Jazzového klubu HM v roce 2011 bude blues & soulová kapela MOTHERS FOLLOW CHAIRS z Přerova.
Skupina vznikla v roce 1999 a v roce 2000 se stala jedním z vítězů soutěžní přehlídky Blues Aperitiv. Od té doby byla přizvána na mnoho akcí tohoto žánru: Blues Alive, International Blues Night, Evropské jazzové dny, Československý jazzový festival, nebo např. i folkový festival Zahrada. Mimo "velká" pódia však kapela ráda hraje v klubech...
Zobrazit celý text
a různých jiných "zemitějších" zařízeních. Znají ji návštěvníci občerstvoven, jakými jsou např. Akord v Praze, Stará pekárna v Brně, Černý pavouk v Ostravě, Jazz Tibet Club a Ponorka v Olomouci, Golem ve Zlíně, Galerka v Novém Jičíně, či Aligátor v Bratislavě.
V září 2007 při příležitosti natáčení TV pořadu Blues ze Staré pekárny bylo pokřtěno nové CD "A Soul 2 Go", CD bylo rovněž představeno v pořadu Rokle Českého rozhlasu Olomouc, v pořadu Rendez-vous v Českém rozhlasu Brno, či v pořadu Rádia Proglas.
Kapela hraje v obsazení: Petra Poláková-Uvírová - zpěv; Ivan Němeček - kytary; Pavel Dědek - klávesy; Filip Badalík - bass; Patrik Stoklásek - bicí.
99,- Kč
oficiální web kapely
stránky Jazzového klubu HM
So 15. ledna 2011 Hoochie Coochie BandPředstavení se koná v 21:00 hod., Café U palce
V cyklu "NÁVRATY" uvádíme koncertní vystoupení brněnské bluesové kapely, která bývala v nedávných časech v našich končinách častým hostem. Parta vedená Janem Švihálkem rozezní své nástroje v prostorách hospody U palce, která je pro tuto hudbu jako stvořená.
Skupina byla založena v roce 1995, zúčastnila se celé řady renomovaných bluesových festivalů, např. Blues Alive v Šumperku, německého Dresdner Blues Festivalu nebo polské akce Noc...
Zobrazit celý text
Bluesowa. Na kontě má čtyři CD – Roll It (1998), I Love My Baby (2001), Live In Stará pekárna (2002) a Screamin´ The Blues (2006). V recenzi posledního alba časopis Rock & Pop uvedl: „Nahrávka zachovává všechny klady živých vystoupení kapely – aranžérskou střídmost, velebné tempo bluesové řeky, autenticky dřevní zvuk jako vystřižený z Chicaga půlky minulého století a slyšitelnou upřímnou lásku k žánru.“
Hoochie Coochie Band hraje ve složení: Jan Švihálek - kytara, zpěv; Jakub Štěpaník - harmonika; Pavel Všianský - basa; Dan Černý - bicí.
100,- Kč
stránky brněnské kapely
videoukázka (She´s 19 Years Old)
So 15. ledna 2011 Diskotéka DDM TišnovPředstavení se koná v 16:30 hod., velký sál MěKS
Pořadatelem akce je Dům dětí a mládeže Tišnov, MěKS pouze poskytuje prostor pro její realizaci.
DDM Tišnov na internetu
So 08. ledna 2011 Ivan Hlas - koncert z cyklu Jen já a kytaraPředstavení se koná v 19:30 hod., velký sál MěKS
4.12. SE BOHUŽEL PLÁNOVANÝ KONCERT NEUSKUTEČNIL KVŮLI PROBLÉMŮM S DOPRAVOU. RYCHLE SE PODAŘILO DOHODNOUT NÁHRADNÍ TERMÍN A IVANA TEDY UVÍTÁME HNED KRÁTCE PO NOVÉM ROCE...
Čtvrtým hostem našeho koncertního cyklu Jen já a kytara bude hanspaulský bard IVAN HLAS. Zpěvák, který ve zdejším sále vystupoval už v dubnu 1983 s kapelou Navi Papaya, pozdější leader souboru Nahlas, autor hudby k muzikálu Šakalí léta, vynikající textař a dnes už i spisovatel...
Zobrazit celý text
(Za barevným sklem), osobnost s nezaměnitelným charismatem.
Ivan Hlas žil na Hanspaulce od svých 4 let. Vyučil se knihkupcem a po sedmileté praxi vystřídal řadu různých zaměstnání: pracoval jako topič, dělník, pošťák, zelinář, kulisák, odečítač vody, prodavač desek v Pantonu na Karlově ulici. V lidové škole umění se učil hrát na kytaru pod vedením pana učitele Mizery. V roce 1968 založil školní skupinu The Mice a o tři roky později společně s Janem Velebou bluesově laděnou Žízeň. Krátce působil v Yo yo bandu, po boku Ondřeje Hejmy byl spoluzakladatelem Žlutého psa, společně pak ještě s Danem Fikejzem (Combo FH) vytvořili i příležitostné seskupení Ventyl Brothers (Pražské jazzové dny 1979).
Ve všech svých kapelých byl Ivan od samého začátku i autorem a zejména jeho texty patřily v hanspaulské komunitě k neodmyslitelnému koloritu doby. Na začátku 80.let sestavil již vzpomínanou Navi Papayu, se kterou se objevil i v televizi (písnička Ráno byla dokonce v jistém slova smyslu hitem) a kde působil mimo jiné i pozdější dívčí pop-idol Jan Kalousek. První nahrávky na desky přišly s následující kapelou Nahlas, která dokonce v sestavě Hlas - Skála - Cingl - Voral - Kučera - Horálek získala v pražské Lucerně při Vokalíze cenu Českého hudebního fondu.
Poté se vedle Ivana vystřídala celá řada dalších muzikantů a jeho skupiny používaly nejrůznější názvy - například Trio rychlého nasazení, Ivan Hlas & His Boys, Růžový brejle, nakrátko se Ivan vrátil i k názvům Navi Papaya a Nahlas. V roce 1997 natočil CD se "superskupinou" Alias, jejímiž členy kromě něj byli Ivan Král (hrával s Iggy Popem i Patti Smith), David Koller (Jasná páka, Žentour, Lucie) a Karel Šůcha (Laura a její tygři).
Dnes se na pódiu objevuje nejčastěji ve dvou tříčlenných seskupeních - s Olinem Nejezchlebou a Norbi Kovácsem natočil i své poslední CD Láska jako oliva, čas od času ale vystupuje i tzv. Pokojový trio, v němž s Ivanem hrají klávesista Jiří Šlupka Svěrák (dříve mj. C&K Vocal) a hráč na dechové nástroje Eda Kuhn (kdysi dávno Žlutý pes).
Největší popularitu Ivan Hlas zaznamenal v době vzniku Hřebejkova filmu Šakalí léta (1993), k němuž napsal naprosto kongeniální hudbu. Většina písniček z tohoto muzikálu, jmenujme zejména slavné "Na kolena" či "Jednou mi fotr povídá", patří už dnes v českých luzích a hájích do zlatého fondu tohoto žánru. V uvedeném roce ho dokonce Akademie české populární hudby vyhlásila zpěvákem roku.
150,- Kč
oficiální stránky Ivana Hlase
Ivan Hlas na facebooku
Ne 02. ledna 2011 Dětský sbor Primavera, ZUŠ Jar. Kvapila, BrnoPředstavení se koná v 16:00 hod., kostel sv. Václava
První tóny roku 2011 budou patřit brněnskému dětskému sboru Primavera, který se po roce vrací do lednového kostela s programem nazvaným NOVOROČNÍ POHLAZENÍ. Mezitím na jaře vystoupil i v sále na Mlýnské ulici a získal několik cenných trofejí na prestižní soutěži ve Francii.
150,- Kč
stránky pěveckého sboru Primavera